Ankara Escortları

DOLAR32,2035% 0.06
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9918% 0.13
FRANG35,4314% 0.23
ALTIN2.503,31% -0,28
BITCOIN71.263,646.316

‘TÜRKİYE’NİN HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK CHP’YE İHTİYACI VAR’

Yayınlanma Tarihi :
‘TÜRKİYE’NİN HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK CHP’YE İHTİYACI VAR’

CHP - ATATÜRK PARKI1 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Gökhan Yağ, yüzyıllarca bir arada kardeşçe yaşayan farklı etnik kökene sahip yurttaşların bugün kirli ellerin kirli hesapları sonucu birbirine düşman olduğunu belirterek, ülkenin toplumsal barışa ihtiyacı olduğunu söyledi. Yağ, “Bugün geldiğimiz noktada ülkemiz;  ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ felsefesini benimseyen Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.  AKP iktidarının yürüttüğü savaşçıl politikaların açtığı yaraları saracak tek parti CHP’dir” dedi, halka sağduyu çağrısı yaptı.

CHP 92 YAŞINDA

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 tarihinde “Halk Fırkası” adıyla kurulan ve aynı zamanda Türkiye’nin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi 92. yaşını kutladı.

CHP - ATATÜRK PARKI

KURULUŞ RESEPSİYONU İPTAL EDİLDİ

Adana İl Örgütü terör eylemleri ve şehit cenazeleri nedeniyle ‘Kuruluş Resepsiyonu’nu iptal ederken, kutlama etkinlikleri Atatürk Parkı’nda başladı. CHP’li milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il ve ilçe örgütleriyle kadın ve gençlik kolları yöneticileri ve partililerin katıldığı törende, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Başkanı Yağ, yaptığı açıklamada 9 Eylül’ün CHP’liler için “gurur günü” olduğunu vurguladı.

“Gurur günümüzü terör olaylarının gölgesinde kutluyoruz” diyen Yağ, İl Örgütü adına terör eylemlerinde şehit düşen asker ve polislere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

CHP - ATATÜRK PARKI2

‘SAĞDUYUYU ELDEN BIRAKMAK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AMACINA HİZMET ETMEKTİR’

Türkiye’nin terör nedeniyle zor günler geçirdiğini ve toplumsal barışın tehdit altında olduğunu belirten Yağ, “Yüzyıllarca bir arada kardeşçe yaşayan farklı etnik kökene sahip yurttaşlarımız bugün kirli ellerin kirli hesapları sonucu birbirine düşman olmuş durumda. Dillendirmeye dilimiz varmasa da ne yazık ki; ülkemiz bir iç savaşın eşiğinde. Sağduyuyu elden bırakmak terör örgütünün amacına hizmet etmekten farksızdır. Sağduyulu olmalı ve provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız. Bugün ülkemizin ihtiyacı olan tek şey toplumsal barıştır” diye konuştu.

‘CHP ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN TEMELLERİNİ ATTI’

Kurulduğu günden bu yana Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesi olan CHP’nin, çağdaş Türkiye’nin temellerini attığını vurgulayan Yağ, CHP’nin sadece bir siyasi parti değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olduğunu kaydetti.

CHP - ŞEHİTLİK2

‘TÜRKİYE’NİN HER ZAMANKİNDEN ÇOK CHP’YE İHTİYACI VAR’

Dünyada eşine az rastlanır köklü bir geçmişe sahip olan CHP’nin uzun yıllar devleti yönetip devrimlere imza attığını dile getiren Yağ, “Bugün geldiğimiz noktada ülkemiz;  ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ felsefesini benimseyen Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.  AKP iktidarının yürüttüğü savaşçıl politikaların açtığı yaraları saracak tek parti CHP’dir. Toplumsal barışın ve güvenliğin sağlanması ve güçlü ekonomik yapının oluşturulması ancak ve ancak ezilenlerin ve halkın partisi olan CHP’nin iktidarında mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

CHP - ŞEHİTLİK1

‘BİRBİRİMİZİ DAHA ÇOK SEVMEYE İHTİYACIMIZ VAR’

CHP’nin Kurucu Genel Başkanı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” şeklindeki sözlerinin CHP’liler için büyük bir gurur kaynağı ve sorumluluk duygusunun nedeni olduğunu ifade eden Yağ, “İşte bu sorumluluk duygusuyla bugün her zamankinden daha çok çalışmaya ve birbirimizi daha çok sevmeye ihtiyacımız var. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” şeklinde konuştu.

CHP - ŞEHİTLİK

ŞEHİTLİK ZİYARETİ

Katılımcılar, İl Başkanı Gökhan Yağ’ın konuşmasının ardından şehitlikleri ziyaret edip şehitlerin mezarlarına gül bıraktılar.

YORUM YAP