Gündem Adana

TÜRKİYE’NİN EN UZUN KOLTUĞU NEREDE?

TÜRKİYE’NİN EN UZUN KOLTUĞU NEREDE?
30 Eylül 2018 - 14:11

mobilyafuari11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı’na geri sayım başladı. 2-7 Ekim 2018 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Fuar’da, klasikten moderne her çeşit mobilya sergilenecek. Fuar’ın en dikkat çekici parçası ise 9 metrelik el yapımı koltuk. Çukurovalı Mobilyacılar tarafından 1 haftada imal edilen yüzde yüz yerli üretim koltuk, Türkiye’nin de en uzun koltuğu olacak. Fuar boyunca sergilenecek olan koltuğun ismi ise Çukurova. Çukurova, fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından 2-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı için son hazırlıklar tamamlandı. 10 bin 800 metrekarelik alanda 74 firmanın katılımı ile gerçekleşen Fuar’da; Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Kayseri, Yozgat ve Ankara mobilyaları sergilenecek. Özel stantların göz kamaştıracağı Fuarda, 9 metrelik yerli üretim koltuk da sergilenecek. Türkiye’nin en uzun yerli üretim koltuğuna, açılışta Adana Protokolü oturtulacak.

mobilyafuari (2)Koltuğun yapımı hakkında bilgi veren Mobilyacı Fatih Yardım; “Koltuğun yapımına TÜYAP Adana ekibi ile birlikte yapmış olduğumuz bir toplantıda karar verdik. Fuarda bir farklılığa imza atmak için Türkiye’nin en uzun yerli üretim koltuğunu yapmanın kararını aldık. 1 hafta boyunca ustalarımız gece gündüz koltuk için çalıştı. Yerli üretim olmasına özen gösterdik. Fuarın açılışında da kullanacağımız koltuğumuz, Çukurova Mobilyası’nı temsil edecek. Adana protokolümüzü, sandalyelerde oturtmak yerine Mobilya Fuarına yakışır bu özel koltuğumuzda ağırlayacağız ” dedi.

Koltuğun modern ve klasik bir tarzda olacağını belirten Yardım; “ Koltuğumuzu Fuar boyunca sergileyeceğiz. Türkiye’nin en büyük koltuğunu görmek isteyenleri 2-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan TÜYAP Adana Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarına bekliyoruz.” diye konuştu.

2-7 Ekim tarihlerinde TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek olan 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı, 10.00 ila 21.00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.