Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

TURKCELL MEVSİMLİK İSÇİLERİ UNUTMADI

Yayınlanma Tarihi :
TURKCELL MEVSİMLİK İSÇİLERİ UNUTMADI

mevsimlik_anaokuluTurkcell Gönüllüleri, Adana’da konaklayan mevsimlik işçilerin çocukları için tasarladıkları Mobil Anaokulu’nu hayata geçirdi. Çadır kentte kalan okul öncesi yüzlerce çocuğun faydalanacağı okulun yanı sıra bölgedeki 500 öğrenciye okul malzemeleri hediye edildi.

Turkcell çalışanlarından oluşan Turkcell Gönüllüleri, Adana’da çalışan mevsimlik işçi çocuklarının yaşadığı eğitim soruna yaratıcı bir çözüm buldu. Turkcell Gönüllüleri’nin bir araya gelerek hazırladığı Mobil Anaokulu, çadır kentte kalan mevsimlik işçi çocuklarının hizmetine sunuldu. Adana’nın Karataş ilçesine bağlı Tabaklar Köyü’ndeki çadır kentte kalan yüzlerce 50 çocuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanan bir öğretmen sayesinde eğitimlerine başladı.  Çocuklar için Mobil Anaokulu içinde bir de kütüphane oluşturuldu. Turkcell Gönüllüleri Mobil Anaokulu’nun yanı sıra çevre okullardaki öğrencilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 öğrenciye okul ve kırtasiye malzemeleri dağıttı.

“Çalışanlarımız büyük ilgi gösterdi”

Adana’da çocuklarla bir araya gelen Turkcell İç İletişim Bölüm Başkanı Yusuf Özer “Turkcell Gönüllüleri olarak yürüttüğümüz sosyal sorumluluk etkinliklerimiz sayesinde, Türkiye’nin dört bir yanını görme fırsatımız oldu. Hayat şartları nedeniyle okula gidemeyen çocuklarımız var. Onlara bir okul hediye etmek istedik ve Turkcell Grup bünyesinde bu kampanyayı başlattık. Çalışanlarımız kampanyamıza büyük ilgi gösterdi. İlk olarak Adana’da mevsimlik işçi çadırlarında kalan çocuklarımız için Mobil Anaokulu oluşturduk. Onların eğitimi bizim için çok önemli. Bundan sonra da eğitimine devam edemeyen çocuklarımız için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çocuklarımızın mutluluğunu görmek bizi motive ediyor ve yeni projeler için güç veriyor” dedi.

“Tüm derslere gireceğim”

Ailesi Adana’da mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan 7 yaşındaki Tuğba Büyük “Şanlıurfa’dan geçtiğimiz yıl geldik, bu sene de burada kalacağız. Burada okula gitmemiz çok zordu, bundan sonra Mobil Anaokulumuzda tüm derslere gideceğim” dedi.

“2 kardeşimle birlikte her gün geleceğiz”

8 yaşındaki Meryem Balıkçı Urfalı ve 8 kardeşler. Meryem, “Okul çok güzel. Öğretmenimiz bize kitap okuyor, oyuncaklarla oynayabiliyoruz. İki kardeşimle birlikte her gün geliyoruz” diyor.

YORUM YAP