DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TURKCELL, DÜNYA BİRİNCİSİ

Yayınlanma Tarihi :
TURKCELL, DÜNYA BİRİNCİSİ
Turkcell görme engelli aboneleri için hayata geçirdiği “Hayal Ortağım” ile Türkiye’ye ödül getirdi.
turkcell

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Turkcell, dünyanın en büyük mobil teknoloji organizasyonu GSMA 2014 Mobil Dünya Kongresi’nde önemli bir başarıya imza attı. Her yıl Kongre kapsamında gerçekleşen Global Mobil Ödülleri’nde “Toplumsal ve Ekonomik Gelişme” kategorisi “En iyi Mobil Ürün-Uygulama” başlığı altında aralarında AT&T’nin de bulunduğu 4 finalist rakibini geride bırakarak dünya birincisi oldu.

Turkcell ödülü, görme engelli abonelerinin bilgiye erişimini kolaylaştırmak için Young Guru Academy (YGA) iş birliğiyle hayata geçirdiği “Hayal Ortağım” servisi ile kazandı.

Ödülü Turkcell adına teslim alan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, şirketin 35,2 milyon müşterisiyle mobil iletişim sektöründe pazar lideri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Her bir abonemize ihtiyaçlarıyla birebir örtüşen çözümler üretmek, onlar için fark yaratmak bizim önceliğimiz. ‘Hayal Ortağım’ bu öncelikten yola çıkarak, görme engelli abonelerimizin hayatını güzelleştirmek, kolaylaştırmak için YGA ile birlikte tasarladığımız ve sunduğumuz bir servis. Her gün binlerce görme engelli Turkcell’linin hayatını bu servis ile kolaylaştırıyor olmak bize büyük mutluluk veriyor. Bugün aynı servisimizle, Global Mobil Ödülleri’nde hem de çok anlamlı bir kategoride dünyanın en iyisi seçildik. Mutluyuz, gururluyuz, daha nice yenilikleri hayata geçirmek için enerji doluyuz.”

Verilen bilgilere göre, Turkcell’e ve Türkiye’ye ödül getiren “Hayal  Ortağım” servisi Engel Tanımayan Çözümler kapsamında hayata geçirilen görme engelli aboneler için sağlanan ücretsiz bir hizmet. Young Guru Academy (YGA) iş birliği ile gerçekleştirilen proje sayesinde görme engelli aboneler Türkiye ve dünyadan güncel haberleri, köşe yazılarını, dünya klasikleri başta olmak üzere binlerce sesli kitap ve eğitimleri hatta hayatlarını kolaylaştıracak bilgi servislerini ücretsiz dinleyebiliyor.

“Hayal Ortağım”a 8020 numaralı IVR Hattı üzerinden ulaşılabildiği gibi IOS ve Android uyumlu cep telefonlarına indirilebilen uygulama üzerinden de erişilebiliyor. “Hayal Ortağım”, Goller Cepte IVR özelliği ile de görme engelli aboneler, taraftarı oldukları takımın gollerini maç anında otomatik gelen çağrılar ile dinleyebiliyor, maçtaki dakika ve skoru öğrenebiliyor. IOS ve Android uyumlu uygulama sayesinde, bilgiye her an her yerden kolayca ulaşılabiliyor. Ödül alan “Hayal Ortağım”ı şu an 6 bin 250 kişi kullanıyor. Uygulamadan yararlanan aboneler günde yaklaşık 7 bin 500 dakika dinleme gerçekleştiriyor.

GSM sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan Global Mobil Ödülleri, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından bu yıl sekiz kategoride ve 38 ayrı dalda verildi. Tüm dünyadan toplam 680’in üzerinde başvuru yapılan 155 finalistin yarıştığı Global Mobil Ödülleri’nde Turkcell, ödül aldığı Toplumsal & Ekonomik Gelişme kategorisi hariç, Akıllı Harita çözümü ile En İyi Kurumsal Mobil Servis ve SMS+ servisi ile Network Tabanlı En İyi Çözüm kategorilerinde de rakiplerini geride bırakarak finale kalma başarısı göstermişti.

YORUM YAP