DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.224,300.545

“TURİZM KENTİ YAPACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi :
“TURİZM KENTİ YAPACAĞIZ”

sozlu_ziyaretMHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,

Ziyaretlerinde Adana’nın problemlerini çok iyi teşhis ettiklerini belirterek kendi çözüm önerilerini ve projelerini anlatıyor.

Zaman Gazetesi Adana Temsilciliği, Toros Mahalle Muhtarlığı, Adana Metal Sanayi ve İşçi Partisi Adana İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Başkan Sözlü, Semerkant Dergisi’nin Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda düzenlediği geceye de katıldı.

Ziyaretlerde Adana’da çok ciddi imar problemlerinin bulunduğunu ve bu problemlerin de diğer sıkıntıları beraberinde getirdiğini belirten Başkan Sözlü, “ bu sıkıntılardan biri Adana’da yaşanan trafik problemidir. Yaşadığımız şehrin 30 yıl sonra nerede olacağını hesap etmek durumundayız. Yerel yöneticiler bunu göremiyorsa şehir kan kaybeder ve kan kaybetmeye de devam eder” dedi.

Adana’nın kısa, orta ve uzun vadede problemlerini bildiklerini ve bunun için çözüm üretmek istediklerini söyleyen Başkan Sözlü, “Adana’da imar probleminin getirmiş olduğu sıkıntılar var. Buna en iyi örnek Türkiye’nin en köklü üniversitesinin ve tıp fakültesinin yanı başına yeni okullar ve hastanelerin yapılmasıdır. Buraya bir de stadyum yapılacağını düşünürseniz bu yoğunluğu beş yıl sonra bu yollar kaldıramayacaktır. Tüm yatırımları aynı bölgeye yaparak hem yoğunluğu hem de yatarımı aynı bölgeye yapmış olmuyor musunuz? Yerel yöneticiler şehrin yoğunluğunu da hesap etmeden yatırımların hep aynı bölgeye yapılmasına nasıl müsaade ederler, bunu çok iyi idrak etmek lazım” dedi.

CEYHAN EN iyi örnek

Ceyhan’da görev yaptığı sürece şehrin gelişmesi için büyük caba sarf etiğini de belirten Başkan Sözlü, “İktidar, Ceyhan’a hastane yapacağını söyledi. Belediyemizin arsasını kedilerine Belediye Meclisi olarak ki bu mecliste iktidar meclis üyeleri de var. Oy birliğiyle Ceyhan’ın en eski yerleşim yeri olan arsayı hastane için tahsis ettik. Burasının seçilme nedeni de burada bulanan eski yerleşim birimlerinin yenilenmesi idi, yani bir nevi kentsel dönüşüm kendiliğinden oluşacaktı. Yeri beğenmediler, bu yetmiyormuş gibi her gittikleri yerde bizi ‘hizmeti engelliyor, hastane yapacağız bize yer vermiyor’ dediler. Oysa biz babamızın malını vermiyoruz. Nihayetinde şehrin Belediye Başkanı olarak şehrin yenilenmesine katkı koymak istiyorduk. Bu iyi niyetimizi anlayamayanlar bizi hizmeti engelliyor diye itham ettiler. Şimdi sormak lazım iktidara, Spor Tesislerinin yerini veren, Sosyal Hizmetlere Arsa Tahsisi yapan, Emniyet Müdürlüğü için yer veren kim? Tabiî ki Ceyhan Belediyesi. Hastahane yerini veren kim? yine Ceyhan Belediyesi. Peki, Ceyhan Belediyesi nasıl oluyor da hizmeti engellemiş oluyor? Bunların çok iyi bilinmesi lazım. Biz siyasetçiyiz, halk bizi 5 yıl için seçiyor. Onların bu güvenine layık olmak gerekir. Bu nedenle yerel yöneticiler aldıkları görevin bilincinde kendi bulunduğu şehri her yönüyle imar etmelidir.” dedi.

Adana’yı Turizm kenti yapacağız

Başkan Sözlü, Adana’nın bakir turizm topraklarına sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “ Karataş’ta Magarsus, Yumurtalık’ta Ayas, Misis, Anavarza, Tatarlı ve Adana’da Tepebağ kazılarına büyük bir ödenek ayırarak Üniversitelerimizin çok değerli hocalarını destekleyerek yeni Efesler bulmak zor değildir. Özellikle bölgemizde bolca bulunan Kale Turizmi geliştirilebilir. Tüm bunların yanı sıra Karataş’tan Yumurtalık’a kadar olan bölgelerde Turizmciler desteklenmelidir. Yazın denizden, kışın ise yanı başlarına spor tesisleri ve kamp yerleri yapılabilir. Bunlar zor şeyler değil, yeter ki ufkunuz geniş olsun” dedi.

Başkan Sözlü sözlerini söyle tamamladı “ ben 3 dönemdir Ceyhan Belediye Başkanlığı yapıyorum. Benimle birlikte Fakülteye giden ve bizimle mezun olduktan sonra fakültede kalan arkadaşlarımız profesör oldular. Biz de 15 yıl verimli bir belediye başkanlığı yaparak şehirciliğin profesörü olduk. Bir şehrin planını yaptırmak önemli değildir. Bunu uygulamak ve hayata geçirmek önemlidir. Biz de kararlılıkla bunların üstesinden geleceğimizi söylüyoruz. Adana artık bir bütün şehir oldu. Şehirleri, oldukları yerde büyütmek bizlerin vazifesidir. Adana’nın kaybettiği gücünü yeniden toparlayarak şahlandıracağımı söylüyorum. Düne kadar kimsenin siyaseten cesaret edipte yapamadıklarını biz Ceyhan’da gerçekleştirdik. Bunun için sadece ve sadece kararlı olmanız yeterli. Bizim kimseyi kandırma, kimseye boş vaatlerde bulunma gibi derdimiz de yok. Halkın içindeyim, dün de halkın içindeydim bu gün de halkın içinde olmaya devam edeceğim.”

YORUM YAP