Gündem Adana

TMMOB’DE DAYANIŞMA GÜNÜ

TMMOB’DE DAYANIŞMA GÜNÜ
24 Eylül 2018 - 12:33

tmmobdayanisma Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu’na bağlı odaların yönetim kurulları ile üyeleri “Dayanışma Kahvaltısı”nda buluştu. Etkinliğe CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya, TMMOB’ye bağlı odaların şube başkanları, çeşitli sivil toplum örgüt temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

19 Eylül Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları günü nedeniyle Adana Barosu Sosyal Tesisleri’nde eş ve çocuklarıyla birlikte “Dayanışma Kahvaltısı”nda bir araya gelen mühendis, mimar ve şehir plancıları ve öğrenci üyeler sohbet etme fırsatı buldular.

TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Erol Salman, “Sosyal etkinlikler ile meslektaşlar ve aileler arasındadiyaloğun güçlendirmeyi amaçladıklarını belirterek, “İşsizlik, hayat pahalılığı, düşük ücretler, güvencesizlik, özlük hakları ve örgütlenme sorunları ülkemizde çalışan mühendis, mimar ve şehir plancılarının öncelikli sorunları olmaya devam etmektedir. İçinde bulunduğumuz derin ekonomik kriz, tüm halkımızı olduğu gibi emeğiyle geçinen mühendis, mimar ve şehir plancılarının da hayatlarını zorlaştırmaktadır. Bizim meslek alanımız, toplumun ortak yaşamının üretimini ve devamlılığını sağlamaktadır. Bu anlayış ile mesleğimize ve meslektaşlarımıza sahip çıkarken, ülkemizin ve toplumun ortak geleceğine de sahip çıkıyoruz” dedi.