DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.124,530.626

“TIRLARIN KARŞILIĞI İTHAL SEÇMENLER Mİ?”

Yayınlanma Tarihi :
“TIRLARIN KARŞILIĞI İTHAL SEÇMENLER Mİ?”

resit_karakusCHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş hükümetin Suriyeli sığınmacılara oy kullandıracağını öne sürdü.

AKP Hükümetinin Suriyeli sığınmacıların Türk Vatandaşlığını kazanmasında hile yaptığını savunan Karakuş Türk vatandaşlığını kazanması gerekenler ile ilgili 12.madde de hile yaptığını, Suriyeli sığınmacıları göçmen statüsüne sokarak bunları vatandaşlığa kabul ettiğini belirtti.

Suriyeli sığınmacılarla ilgili partisinin milletvekillerince defalarca soru önergesi verildiğini ama sorularına yanıt alamadıklarını belirten CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş“CHP defalarca sordu yanıt vermediler ama sonunda tespit ettik. Suriye’de yaşanan savaştan kaçan Suriyeliler göçmen statüsünden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapılarak, çeşitli illerde seçmen yapıldı En son Adana Seyhan’da belgesini bulduk. Bunların belgeleri elimiz de. Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler Suriyelilere asla Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı verilmemiştir, olanlarda sahtedir demişti şimdi ben yetkililere soruyorum bizim elimizdeki belgedemi sahte, sahte ise bu sahteciliğe neden göz yumuyorsunuz?

AKP hükümeti eliyle Suriyeli sığınmacılara bir kaç ay içinde hem de seçimlere aylar kala nasıl vatandaşlık verildi, onları nasıl seçmen yaptı? Bütün yanlışlarına kılıf bulmakta mahir olan AKP hükümeti, bu hukuksuzluğu nasıl meşrulaştıracak? ‘dedi

 

 

 

 

YORUM YAP