Gündem Adana

“TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, İYİ BAYRAMLAR!”

“TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, İYİ BAYRAMLAR!”
30 Temmuz 2020 - 14:33

“Tüm çocuklar eşit doğar ve en iyi tedavilere eşit kavuşurlar” inancı ile yola çıkan LÖSEV, bu bayram da

‘Vekaleten Kurban Bağışlarıyla’ kurbanını LÖSEVde kestirip çocukların yıl boyunca et yemesini sağlayan; tamamen parasız tedavilerine, yaşam mücadelelerine

‘Kurban Bayram Bağışlarıyla destek veren duyarlı LÖSEV bağışçı ve gönüllülerine teşekkür ederek, bayram çalışmalarını iletti.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü kampanyalarına aldığı desteklerle lösemi ve kanser hastası çocukların ellerinden tutmaya devam ediyor. “Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!” çağrısı ile 2020 Kurban Kampanyasını geçtiğimiz ay başı duyuran LÖSEV’e gönüldostları‘Vekâleten Kurban Bağışı’ ve ‘Maddi Bayram Bağışı’ seçeneklerini değerlendirerek bu bayram da desteklerini iletti. Kurban Bayramı’na kadar LÖSEV lösemi ve kanser hastası çocuk ve yetişkinlerin yanında olmak için birçok çalışmahayata geçirdi ve bayram sürecinde de bu çalışmalara devam edecek.

 

Bayramlıklar ‘Lösemili Çocuklar’a iletildi

LÖSEV Sosyal Hizmetler ekipleri 22 yıldır olduğu gibi bu Kurban Bayramı öncesi de Türkiye genelinde Vakfa kayıtlı olan tüm lösemi ve kanser hastası çocuk ve ailelerinin ihtiyaçları doğrultusunda destekler vermeye devam etti. Bu bağlamda bayram öncesi, binlerce hasta ve ailelerine et ve et ürünleri dağıtımı tüm Türkiye genelinde gerçekleşti. Taze etulaştırılamayan binlerce aileye de ‘LÖSEV Et Kart’lar gönderilerek anlaşmalı marketlerden taze kırmızı et almaları sağlandı. Öte yandan aylık düzenli nakdi desteklere ek olarak yüzlerce aileyebayram öncesi 2.000 ile 5.000 TL arasındaki sosyal yardımlar iletildi. Bayrama sayılı günler kala LÖSEV’e kayıtlı aileler LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver ve İl Koordinatörleri tarafından bu destekleri evlerinde doğrudan alırken, lösemi ve kanser hastası çocuklar da bayramlık kıyafet ve oyuncaklarının yer aldığı ‘bayram paketlerini’ neşe ile karşıladı. Öte yandan LÖSEV’e kayıtlı binlerce aileye “Sağlık-Eğitim Bursu” ve “Aile Destek Bursu” da yine kampanya sürecinde de tüm yıl sunulduğu gibi ihtiyaçları doğrultusunda ve eşit iletilmeye devam etti.

 

Kurbanınız Lösemili Çocuklar’ın sofrasında

LÖSEV 14 yıldır olduğu gibi bu yıl da aldığı ‘Vekâleten Kurban Bağışları’nıTürkiye’de kesmeye ve Türkiye’nin dört bir yanındaki kayıtlı ailelerine dağıtmaya bayramın ilk günü itibariyle başlarken, adak kurban kesimlerini de Arife günü tamamladı. LÖSEV bağışçılarının sözel ve yazılı olarak 1.250 TL hisse bedeli ile ilettikleri bağışlarına istinaden kurbanlık vasfına uygun, uzuvları tamve sağlıklı kurbanlıklar, Türkiye’nin en temiz et entegre tesislerine kesim işlemleri için getirildi. Din görevlisi, veteriner hekim, noter, kalite güvence sorumlusu, kasap ve LÖSEV yetkilisinden oluşan bir ekip huzurunda kamera kaydına alınarak, bağışçıların isimleri tek tek okunarak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet, cevaz ve esaslarına uygun kesimler bayramın üçüncü gününün sonuna kadar devam etmektedir. En az ilaçlar kadar önemli protein kaynağı olan bu kurban etlerinin de bir kısmı şimdiden lösemili ve kanserli çocuklara ve ailelerine ulaştırılmaya başlanırken 12 ay boyunca da taze et ve et ürünleri olarak soğutuculu araçlarla ve vakumlu paketler içerisindeiletilmeye devam edecek.

 

Hastane odasında bayram ziyaretleri

LÖSEV’le mücadelesine devam eden lösemili ve kanserli çocuklar ve ailelerinin bayramları da yalnız geçmiyor. LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nde tedavisi devam eden lösemi ve kanser hastası çocuklar ve refakatçi annelerine bayramlıklar iletilmeye başlandı. Bayram sürecinde de hem bayramlaşma hem de tuttuğu takımın formasından en sevdiği oyuncaklara dek birçok sürpriz hediye ile moral ziyaretleri düzenlenmeye devam edecek. Bayramı evinde geçirecek lösemi ve kanser hastası çocuklara da bayram ziyaretleri hediyeler ve ihtiyaçları doğrultusundaki paketlerle gerçekleşecek.

 

Teşekkürler Türkiye

LÖSEV olarak inanıyoruz ki bir çocuğun sağlıkla gülümseyişi ile başlar her şey. Hayalleriyle renklenir, hatıralarıyla güçlenir, şarkılarıyla, danslarıyla coşar… Bir çocuk toplumun umutlarının taşıyıcısıdır. Bu bilinç ve inançla elinden tutmaya çalıştığımızsayıları 45 bine yaklaşan lösemi ve kanser hastası çocuk ve yetişkinlerin aileleriyleendişeli gözlerini umuda çevirmeye çalışırken 2020 Kurban Bayramı’nda da yanımızda olan değerli bağışçı ve gönüllülerimize destekleri için Teşekkür eder, iyi bayramlar dileriz.

marmaris tekne turu