Ankara Escortları

DOLAR32,2035% 0.06
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9918% 0.13
FRANG35,4314% 0.23
ALTIN2.503,31% -0,28
BITCOIN71.263,646.316

TERÖRE ADANA’DAN ORTAK TEPKİ

Yayınlanma Tarihi :
TERÖRE ADANA’DAN ORTAK TEPKİ

ANKARA’DAKİ SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDEN ADANALILAR:

BTS – Yılmaz ELMASCAN, BilgenPARLAK

Eğitim Sen – Gülhan (CAN) ELMASCAN

EMEP – Şebnem YURTMAN

HDP – Hacı Mehmet ŞAH

eylem5 eylem6Adana’da İnönü parkında Ankara’daki saldırılar protesto edildi. CHP Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum örgüt başkanları, TMMOB’ye bağlı oda başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde saldırı protesto edildi.
Tabipler Odası Başkanı Neslihan Önenli Mungan, kurumlar adına yaptığı açıklamada, “Bir değil, bin bomba atsanız da barışı engelleyemezsiniz” dedi. Açıklamadan sonra eyleme katılanlar Atatürk Parkı’na kadar yürümek istedi ancak polis engeliyle karşılaştı. Gruptakiler polise de tepki gösterdi.

“EMPERYAL OYUNLAR VAR”
Neslihan Önenli Mungan, açıklamasında şunları söyledi:
Türkiye toprakları kana doymuyor. Barış istemlerimiz kısılmaya, boğulmaya çalışılıyor. Bizleri Ortadoğu bataklığına çekemeyenler savaşı topraklarımıza taşıyarak kan akıtmaya devam etmektedirler.

eylem4 eylem3Daha dün yitirdiğimiz yoldaşlarımız için acımız tazeyken, daha Suruç’ta, Diyarbakır’da yitirdiğimiz gencecik fidanlarımızın acısı yüreklerimizi dağlarken aynı bombalar bu sefer Türkiye’nin başkentinde barış isteyenlerin ortasında patlatıldı. Bu bombaları patlatanlar ülkede barışa yönelik her daim provakasyonları gündemde tutmak isteyenlerdir. Bu ülkede barış yalnız ülkemizi değil bölgeyi de etkileyecektir. Korku bundandır. Emperyalist güçlerin oyunlarını, AKP iktidarının ve onun izdüşümü olan siyasi partilerin kan üzerinden politikalarını olumsuz etkileyecektir.

Bizler bu kan üzerinden siyaset yapanlara dur demek için Ankara’daydık. Bugün Ankara’da DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla onbinlerce barış dostları, barış savunucuları aynı yürekle Ankara sokaklarını doldurdular. Tek istedikleri daha fazla kan akmasın, daha fazla gençlerimiz ölmesin, kardeş kanı dursun. Ama bu istem her zamanki gibi karanlık güçler tarafından engellenmek istendi.

Başka bir ilginçlik ise ateşkes tartışmalarının gündeme geldiği bu süreçte bombaların patlatılmasıdır. Çünkü bu ülkede savaş isteyenler aynı zamanda Ortadoğu da da savaşın devamını istemektedirler. Bizler buna izin vermeyeceğiz.

eylem2 eylem1Acımız büyük ölü sayısının her dakika arttığı şu anlarda ölü sayısını doğru bir şekilde bile veremiyoruz. Daha ne kadar canımızı topraklara gömeceğiz, daha ne kadar iktidardakiler kanımızla beslenecekler, daha ne kadar bu kanlı iktidarın devamına göz yumacağız.

Artık yeter. Bizler emek ve demokrasi güçleri olarak ülkemizde bir iç savaşa, sınırımızda bölgesel paylaşım savaşına izin vermeyeceğiz. Daha fazla birlikte olacağız. Daha fazla barış isteyeceğiz. Daha fazla kardeşlikten bahsedeceğiz. Hep bir ağızdan “İNADINA BARIŞ” diye haykıracağız.”

YORUM YAP