DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TARKAN KULAK ADAY MI?

Yayınlanma Tarihi :

Güzelim kentimizde yerel seçimler yaklaştıkça aday adayları kendilerini daha öne çıkarırken, MHP gibi partilerin adayları bile neredeyse belli oldu. Seçime iddialı hazırlanan aday adayları, şimdi sadece ‘adaylık’ yarışını kazanmayı, bunu başarınca da başkanlığı ele geçirmeyi hedefliyor.
İktidar partisinin dışındaki partilerde, en azından aday adayları üzerinden yorumlar yapılıyor. Kimin olacağı, kimin olamayacağı enine boyuna tartışılıyor ama AKP’de ses soluk yok. İçerisi fokur fokur kaynıyor ama toplumsal düzelmede bir tartışma veya konuşma yok. Tabir-i caiz ise, ‘karda yürüyüp izini belli etmiyorlar’ denilse yeridir.
SADECE DIŞARI YANSIMIYOR
Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eğer bir son dakika değişikliği olmazsa 6 Ekim’de Adana’ya gelecek. Kentin nabzını tutacak, açılışlara katılacak, sorunları dinleyecek ve yurttaşlara seslenecek. Eğer sürpriz sayılmazsa belki de belediye başkan adaylarının elini kaldıracak. Mümkün mü? Belki değil ama ihtimal dışında da değil. Sayın Başbakanın anketler yaptığı, örgütleri kontrol ettiği ve her memleketin vaziyetiyle ilgili bilgi sahibi olduğu muhakkak. Adana için anketlerden kim çıkıyor bilmiyoruz ama fısıltı gazetesi herşeyi manşetten yayınlıyor.
TARKAN KULAK FAKTÖRÜ
Gündeme Mahmut Çelikcan, Azim Öztürk, Abdullah Torun, Şekip Karakaya, Ziyaeddin Yağcı gibi isimler gelse de, gözden kaçırılmaması gereken şeyler var. Malum, sayın Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik geçen hafta içinde kentimizdeydi. Kendisi için uzun sayılabilecek kadar 2 gün boyunca burada kaldı. Etkinliklere katıldı, ziyaretler yaptı. Seyhan ve Yüreğir Belediyesi yetkilileriyle yaptığı görüşmeler, Karataş ziyareti elbette çok mühim. Ama bunlardan daha çok Adana Ticaret Odası Meclisi’ne yaptığı ziyaret çok daha farklı anlamlar taşıyor olabilir. Herkesin bildiği sır değildir. Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak’ın Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Ömer Çelik’in favorisi olduğu konuşuluyor. Bu ziyaret işaret olabilir mi? Mümkün elbette. Ama vakit yaklaşıyor. Artık bu denklem çözülmeli.
SON SÖZ
Tartışmalar bir yana, şimdilik sadece aday adaylarının mücadelesi gibi görünen yerel seçimler, neticesinde memleketin kaderine etki edecek. Buralarda çıkacak sonuçlar ülkenin geleceğine yön verecek. Herkesin işini ciddiye almasında büyük yarar var…

YORUM YAP