Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ŞÜPHEN VARSA DİKKAT ET!-Ömer Üney yazdı

Yayınlanma Tarihi :
ŞÜPHEN VARSA DİKKAT ET!-Ömer Üney yazdı

Adana’nın Yüreğir ilçesi ‘Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı’ çerçevesinde Türkiye genelinde pilot olarak belirlenen 5 ilçe arasında yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Yüreğir Belediyesi, madde bağımlılığına karşı ‘Sessiz Yürüyüş’ eyleminden sonra “Yüreğir’de Uyuşturucu İle Mücadele Çalıştayı” düzenledi. Yürüyüşe Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Sinema Sanatçısı Hülya Koçyiğit, Akademisyenler Sevil Atasoy ve Mansur Beyazyürek, milletvekilleri ve belediye başkanları da katılmış, onlar da uyuşturucuya karşı mücadelenin birer temsilcisi olmuştu.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın da dediği gibi günümüzün en önemli sorunlarından biri olarak madde bağımlılığı çıkıyor karşımıza. Pilot bölge olarak Yüreğir’in seçilmesi hiç de tesadüf değil. Adana’nın birçok mahallesinde küçük yaştaki ‘torbacı’ tabir edilen çocukların, adını duyduğum ancak saymak istemediğim çeşitli maddelerle haşır neşir olduğunu artık hepimiz biliyoruz. İster içici, ister satıcı, ister çocuk, isterse genç ya da yaşlı, yaşı ne olursa olsun topyekün bu illetin karşısında durmamız gerekiyor. Hariçten gazel okuyor konumuna düşmemek için sosyolojik sorunları asgariye indirgemenin yollarına da bakalım. Çarpık kentleşme, işsizlik, sevgisizlik, sahipsizlik ve boşvermişlikle karşı karşıya kalan çocukların yanlış yollara saptığını da göz önüne alalım.

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve ekibinin son günlerde ince eleyip sık dokuduğunu biliyorum. Çeşitli platformlarda yaptığı açıklamalar ışığında bazı mahallelerde edindiğim izlenimler önemli bir mücadele halinde olunduğunu gösterdi. Geçmişe oranla ‘torbacı’ların azaldığını gözlemlesek de mücadele işini sadece emniyete bırakmamamız gerekiyor. Adanalılar’ın ve özellikle Yüreğirliler’in sağduyulu yaklaşımlarının polisin mücadelesiyle birleşmesi halinde ortaya daha güzel sonuçlar çıkacağına inanmamız gerekiyor.

Çocuğunun uyuşturucu kullandığından şüphelenen anne-babaların çok dikkatli olmaları çağrısında bulunuyoruz. Şayet çocuğunuz uyuşturucu kullanıyorsa eve geldiğinde sözkonusu uyuşturucuyu kolay bulabileceğiniz yere koymayacaktır.

Okuduğum ve bildiğim kadarıyla çocuğundan şüphelenen ailelerin acil önlem alabilmeleri için çocuğun hal ve hareketlerine dikkat etmeli ancak eve getirdiği maddeleri de kontrol altında tutmalıdır.

Şayet çocuğunuz üzerinde kahverengi lekeler olan yanmış teneke parçaları, katlanmış kağıt parçaları, ilaç olmayan haplar, üzerinde delikler olan teneke içecek kutuları, yanmış kaşıklar, iğne ve şırıngalarla eve geliyorsa bir sorun var demektir.

Lütfen dikkat!

omerSATIR ARASI
M.ÖMER ÜNEY
omeruney01@gmail.com

 

YORUM YAP