Gündem Adana

SULAR ALT GEÇİDİ İÇİN GÜN SAYILIYOR

SULAR ALT GEÇİDİ İÇİN GÜN SAYILIYOR
10 Şubat 2014 - 21:32

sular_alt_gecidiAdana Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ni Kenan Evren Bulvarı’na bağlayacak önemli projesinde sona gelindi.

Eski Adana Demirspor binasının yıkılmasıyla başlayan süreç, demiryolu altından geçilecek tünelin açılışının yapılmasıyla önemli bir aşamaya gelecek. Atatürk Caddesi’ni Kenan Evren’e bağlayacak tünelin açılmasıyla Adana’yı kuzeyden güneye bağlayacak önemli bir ana artere kavuşacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, tünelin tamamlandığını bu günlerde kaldırım, refüj ve asfalt çalışmalarına başlandığını söyledi.

Tünelin asfaltlanmasıyla bir hafta içinde açılışın yapılacağını açıklayan Zihni Aldırmaz, “Amacımız kuzeyi güneyle buluşturmak. Kuzeyden yola çıkan bir Adanalı hiçbir engelle karşılaşmadan güneye kadar aracıyla gidebilmeli. Sular’daki tünel inşaatı bu projenin en önemli parçasıydı. Bunu da tamamlama aşamasına geldik” şeklinde konuştu.

Zihni Aldırmaz, Sular’daki alt geçit dışında Denizli Mahallesi’nde de iki alt geçit inşaatının devam ettiğini belirterek, “Tren hattının altından geçen bu iki alt geçitlerden biri Türkmenbaşı Bulvarı’nı, diğeri de devamını yaptığımız Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı Havaalanı Kavşağı’na bağlayacak. Yeni açtığımız bulvarlar, yaptığımız köprüler ve alt geçitlerle Adana’nın trafik sorununa çözüm getiriyoruz” dedi.