Gündem Adana

SU BASKINI TARİH OLDU…

SU BASKINI TARİH OLDU…
25 Şubat 2014 - 21:15

su_baskini_tarih_olduGazeteciler artık sağanak yağışlarda su baskınına uğrayan Yeni Vilayet civarındaki tren köprüsü altını haber yapamayacak!

Söz konusu yerde su baskınına son vereceklerine dair daha önce söz veren Zihni Aldırmaz sözünü tuttu ve Adana’yı iki gündür etkisi altına alan gök gürültülü sağanak yağışın olduğu saatlerde tren köprüsü altında gazetecilerle sohbet etti.

Mevsim normallerinin üzerinde bir yağış olmasına karşın Zihni Aldırmaz’ın daveti üzerine tren köprüsü altına gelen gazeteciler, söz konusu yerde bir damla su birikmediğine tanıklık etti.

Her yağışta su baskını olduğu için gazetecilerin tren köprüsü altına geldiğini hatırlatan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Biz göreve geldikten sonra buradaki sorunu çözeceğimize dair söz verdik. Bunun yanında Seyhan’daki 17 mahallenin de su baskını sorununu çözeceğimizi söyledik. Tüm mahallelerin yağmur suyu sistemini yaptık. Sözümüzün gerçekliğinin ortaya çıkması için yağmuru bekliyorduk. İki gündür yoğun şekilde sağanak yağmur Adana’yı etkiliyor. Gördüğünüz gibi yağmur geldiği gibi gidiyor, hiç su birikmiyor. Sözümüzü tutmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adana’ya hayırlı olsun” dedi.

Sorunun 30-40 yıllık geçmişi olduğunu hatırlatan Zihni Aldırmaz, “Bu sorunu çözmek bize nasip oldu” şeklinde konuştu.

Zihni Aldırmaz, 17 mahallenin su baskını sorununu çözen proje için 15 milyon TL harcandığını açıkladı.

Bu arada sağanak yağmur altında araçlarıyla geçen sürücüler Zihni Aldırmaz’a sevgi gösterilerinde bulundu.

Zihni Aldırmaz’ın tren köprüsü altında gazetecilerle sohbet toplantısına ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz de katıldı.