Gündem Adana

SOSYAL MEDYA YARDIMLARI ALADAĞ’DA

SOSYAL MEDYA YARDIMLARI ALADAĞ’DA
12 Aralık 2016 - 14:57

Sosyal Medyada Buluştular Aladağ’a Ulaştılar

-Seyhan’ın yardım kolileri Aladağ’a ulaştı

aladagyardim-2Seyhan Belediyesi ve bazı sosyal medya grupları işbirliği ile başlatılan ‘Aladağ’a Yardım Eli’ kampanyası ile 11 öğrenci ile 1 görevlinin yaşamını yitirdiği, 22 öğrencinin de yaralandığı yurt faciasında yaralanan öğrenciler ile yaşamını yitiren öğrencilerin ailelerine iletilmek üzere toplanan kıyafetler Aladağ’a ulaştı.

YARDIMLAR ALADAĞ’A ULAŞTI

Adana’nın Aladağ ilçesinde yaşanan yurt yangını felaketinden sonra sosyal medya üzerinden “Aladağ’a Yardım Eli “ adlı bir kampanya başlatıldı. Seyhan Belediyesi ile sosyal medya grupları Adana Çevirme Radar ve Adana City işbirliği başlatılan kampanyada Aladağ’da mağdur olan ve yangında kıyafetleri kullanılamaz olan çocuklara ile yaşamını yitiren çocukların ailelerine verilmek üzere kıyafet toplama kampanyası başlatıldı. Kampanya tüm yurtta geniş yankı uyandırdı ve kısa sürede kolilerce kıyafet ve kırtasiye malzemesi toplandı. Toplanan yardımlar Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ekiplerince bölgeye gönderildi ve mağdur ailelere teslim edildi.

aladagyardim-1TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN MEKTUPLAR YAĞDI

Kampanyada ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından çocuklar, bölgede okuma sıkıntısı çeken çocuklara mektup göndererek yanlarında olduğu mesajı verdi. Özellikle yangından yaralı kurtulan çocuklar için Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü’ne gönderilen mektuplar bölgedeki çocuklara iletildiğinde duygusal anlar yaşandı.

marmaris tekne turu