DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SOSYAL BARIŞI SAĞLAYACAK

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
SOSYAL BARIŞI SAĞLAYACAK

caliskanMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nı (MARDAV)ı ziyaret etti.  Vakıf Başkanı Osman Göktekin ve Yönetim Kurulu Üyelerince karşılanan Çalışkan, Seyhan’da sorunların aşılması için öncelikle sosyal barışın sağlanması gerektiğini söyledi.

“İLK İCRAATIMIZ SOSYAL BARIŞI SAĞLAMAK OLACAK”

Mardinlilerin sosyal barış konusunda örnek olduklarını ifade eden Çalışkan, bu konuda Mardin modelini oluşturmaya çalışacaklarını söyledi. Seyhanlının bugüne kadar eşit ve adil hizmet alamadığını da belirten Çalışkan şu görüşlere yer verdi;

“Seyhan farklı bir yapıdan oluşuyor. Farklı kültürden kardeşlerimiz var. Bu nedenle tüm insanlar yönetimde temsil edilmeli. Ve herkes eşit hizmet almalı. Biz bunu samimi olarak yapacağımızı söylüyoruz. Seçim startını verirken de 3 sembol değerde kabirleri ziyaret ederek dua ettik. Bunu seçim yatırımı olarak yapmadık. Farklı değerlere saygı duyduğumuz için bunu yaptık. Seçimden sonrada aynı duygularla herkesin değerlerine saygı duyarak siyaset yapacağız.  Ve Sosyal barışı sağlayacağız. Bu konuda Mardin önemli bir model oluşturuyor. Biz de sosyal barış konusunda Mardin Modelini Seyhan’da oluşturacağız. Yönetime geldiğimizde ilk icraatımız sosyal barışı sağlamak olacak. Yönetimde ve hizmette adil ve eşit olacağız ve sosyal barışı sağlayacağız”

“YEREL SEÇİMLERDE KİŞİLER ÖNEMLİ”

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (MARDAV) Başkanı Osman Göktekin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yerel seçimin, genel seçimlere göre daha farklı olduğunun altını çizen Göktekin “Biz yerel seçimde dürüst kişiliğe bakıyoruz. Bizi yönetecek Başkanın güvenilirliğine bakıyoruz. Zira seçtiğimiz Başkan biz 5 yıl yönetecek. Onun için doğru karar vermemiz gerekiyor. Size de bol şans diliyoruz” dedi.

YORUM YAP