DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SİYASİLERDEN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Yayınlanma Tarihi :
SİYASİLERDEN ANNELER GÜNÜ MESAJI

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ FATOŞ GÜRKAN

AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan “Bütün yüce duyguların en güzel temsilcisi olan Annelerimiz, her yıl sadece bir gün değil, bir ömür boyu sevgileri ve fedakârlıklarıyla kalplerimizde yaşayan değerlerimizdir.”dedi.

Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Milletvekili Gürkan, sevgili Peygamber efendimizin (SAV) “Cennet annelerin ayakları altındadır.” Hadis-i Şerif’i,”Allah’ın emirlerine aykırı olmadığı sürece, bütün annelere itaat etmek, saygı göstermek, cennetin önemli bir anahtarıdır ve bu anlamda cennet bütün annelerin ayakları altındadır.Yerleri asla doldurulamayan en değerli varlıklarımızdır”diyen, Gürkan mesajında şunları kaydetti;

“Annelerimiz, sevgi ve şefkat dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla bizleri hayata hazırlayan,ömür boyu bizlere yol gösteren,iyi ve kötü günümüzde her zaman yanımızda sonsuz fedakârlıklarını esirgemeyen,koruyucu meleklerimizdir.

Yaşanabilir, mutlu ve huzurlu bir toplumun temeli sevgidir. Sevginin ise en büyük kaynağı, sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve yaşamları süresince bizleri korumak için kol kanat olan annelerimizdir. Annelerimizin bizler için göstermiş oldukları büyük fedakârlıklar için ne yapsak azdır. Onların bize sunmuş oldukları sonsuz sevgi ve fedakârlıkları unutmamalıyız. Bizim için ömrünü adayan Annelerimize layık hayırlı evlatlar olmaya çalışmalı ve onlardan öğrendiğimiz sevgiyi,şefkati doyasıya onlarla paylaşmalı ve yaşamalıyız.”

Bu duygularla başta şehit anneleri olmak üzere, baş tacımız olan tüm annelerimizin “Anneler Gününü” kutluyor, sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ALİ DEMİRÇALI

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, annelerin gözyaşlarının aktığı bir ülkede huzurdan ve refahtan söz etmenin mümkün olmayacağını söyledi.

Demirçalı, “Anneler Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada,  bugün milyonlarca annenin çocukları için endişe içinde olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Çocuğumu nasıl doyuracağım diye düşünen annelerin yaşadığı bir ülkedeyiz. Bugün annelerimiz çocukları için endişe içindedir. Anneler çocuğuma gerekli eğitimi verebilecek miyim?; Çocuğum iş bulabilecek mi?, Yarın işten atılır mı?; gözüne gaz fişeği gelir mi? ,İş kazası olur mu? Endişelerini taşıyor. Anneler üniversitedeki çocuğunun en küçük demokratik hakkını kullandığında okuldan atılması, onlarca yıllık hapis cezasıyla yargılanması tehlikesini düşünür. Muhafazakâr olduğunu bas bas bağıran bir iktidarda boşanmalar, kadın cinayetleri akıl almaz sayılara ulaşmıştır. “Cennet anaların ayağının altındadır” diye ağızlarından düşürmeyenler kadınları ve kadın haklarını ayaklar altına almışlardır.
“Ananı da al git” diyen bir zihniyetin “Analar ağlamasın” yalanına kimse inanmaz. Bu takiyeciliğin getireceği barış değil, 1 Mayıs’ta ve gezi olaylarında görüldüğü gibi, zülüm olur.
Annelerin huzurlu ve mutlu olduğu bir ülkede herkesin mutlu olacağını biliyoruz. Bu güzel günler de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında kurulacaktır. En içten duygularımla tüm annelerimizin anneler gününü kutlar, yuvalarında bereket, huzur ve mutluluk dolu günler dilerim.”

SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı  yayınladı.

Başkan Karalar yayınladığı mesajda; “Annelerimiz karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve özverileri ile her zaman başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler. Annelerimizin bizlere aşıladığı insani değerler, bir ömür boyu yol göstericimiz olmaktadır. Annelerimizi yılın bir günü değil, onları her gün mutlu etmek, ilgilenmek birinci görevimiz olmalıdır.   Hayata gözümüzü açtığımız andan itibaren; karşılıksız emek ve inanılmaz fedakarlıklarıyla, yaşamımızı şekillendiren, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, koruyucumuz, en büyük destekçimiz annelerimiz sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır.  Yetişmemizde, hayata atılmamızda, attığımız her adımda her zaman, her koşulda, hiçbir karşılık beklemeden, hayatının her anını sonsuz fedakârlığıyla çocuklarına adayan tüm annelerimizin anneler gününü kutlar, şefkat dolu ellerinden öperim” ifadelerini kullandı.

ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, varlık sebebimiz, ilk öpücük, başımızı okşayan ilk el, kulağımıza fısıldanan ilk sesin sahibi, sevginin ve merhametin kaynağı annelerimizin Anneler Günü’nü “Ana başta taç imiş / her derde ilaç imiş” atasözünü hatırlatarak kutladı.

BİR EVLAT PİR OLSA DA…

Anne sevgisinin hiçbir şeye benzemediğini ve karşılıksız sevgiyi tarif eden tek kelimenin “anne” olduğunu ifade eden Çetin “Ana başa taç imiş her derde ilaç imiş, Bir evlat pir olsa da anaya muhtaç imiş, diye boşuna dememişler. İlk öğretmenimiz, yol göstericimiz, yılmaz koruyucumuz, büyük destekçimiz ve yaşamdaki en önemli hazinemiz olan analarımız, çektikleri zorluklar nedeniyle baş tacı edilmiştir. Ve sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. Annelerimize karşı olan gönül borcumuzu her ne yapsak ödeyemeyiz” diye konuştu.

TÜM KALPLER ANNELER İÇİN

Anneler Günü’nde yeryüzündeki tüm insanların kalbinin ’anneler’ için çarpacağını belirten Çukurova Belediye Başkanı Çetin, “Bitmek bilmeyen sabrın, affediciliğin, hoşgörünün, fedakârlığın, sevgi ve saygının, şefkat ve merhametin; hayata dair tüm eşsiz ve yüce duyguların timsali sevgili annelerimize verdiğimiz değeri, o gün Çukurova’da yapacağımız etkinliklerle taçlandıracağız. Anne olma mutluluğunu ve onurunu yaşayan ayaklarının altında cennet müjdelenmiş annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

HUZUREVİ’NDEKİ ANNELER UNUTULMADI

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in eşi Ayşe Çetin de Adana Huzurevi’ne anlamlı bir ziyarette bulundu. Duygusal anların yaşandığı huzurevindeki ziyarette, annelerle yakından ilgilenip anneler gününü kutlayan Çetin, “Sizleri bu anlamlı günde unutmak mümkün değildi. Her zaman yanınızdayız. Sizler her zaman kalbimizdesiniz” diye konuştu.

AK PARTİ ADANA İL BAŞKANLIĞI

AK Parti Adana İl Başkanı Av. Fikret Yeni, anneliğin özünde sevgi ve şefkat bulunan en yüce duygu olduğunu belirtti. Yeni “Anne dünyaya gelişimizin vesilesidir. Bizler için hayat ve huzur kaynağıdır. Sevgi, şefkat ve merhamet dolu kucağında hayatta başlarız.” dedi. Toplumsal dayanışmanın temelini aile, bir ailenin temelini de anneler oluşturur. Anneler sadece evlatlarını doğurmakla kalmaz, toplumları da inşa ederler. Dilimizdeki ve beynimizdeki en güzel kelime “anne” olmalıdır. Ve annelerimizi, sadece bir günümüzde değil bütün hayatımızda yer etmeliyiz. Bizler evlat olarak; doğruyu, yanlışı, şefkati, merhameti, sevgiyi, fedakârlığı ve daha nice insani erdemleri ilk öğretmenimiz olan şefkat timsali annelerimizden öğreniriz. Bu vesileyle annelerimiz ilk rehberimizdir.

Hiç yılmadan sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirilmesine büyük bir sorumluluğu üstlenen annelerimize gönül borcumuz hiçbir zaman bitmez. Nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine muhtacız. Bu şefkate layık olmaya çalışmalı ve hayırlı dualarını alma gayreti içinde olmalıyız.

Hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı annelerimizin Anneler Günü’nü bu güzel duygu ve düşüncelerle kutluyor, bütün annelere en derin saygılarımı sunuyorum.

CHP ADANA İL BAŞKANLIĞI

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, annelerin çocuklarını karşılıksız sevgi ile yetiştirdiğini belirtti.

Annelerin çocuklarını geleceğe hazırladığını kaydeden Sümer, mesajında şu ifadeleri kullandı “Tüm güçlüklere katlanan annelerimiz, dünyanın en kutsal varlıklarıdır. Annelerimiz bir gün değil, her zaman hatırlanmalıdır. Çocuklarımızın çağdaş anlamda eğitimi, çağdaş yaşamın her alanında aktif görev almalarını sağlayacak oluşumlara destek vermemiz temel görevimiz olmalıdır. Çünkü kadınlarımız ve annelerimiz çağdaş dünyada ve ülkemizde sevginin, dostluğun ve barışın en güçlü güvencesidirler. Bugün de annelerimizin, kadınlarımızın taşıdıkları görev ve sorumluluklar en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ölçüde önem arz etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve üzerinde dolaştırılan karanlık bulutlara karşı şimdi mücadele zamanıdır. Bu duygu ve düşünceler ışında tüm Annelerimizin sabır ve sağduyularına inancımı yineleyerek, onların emek ve azmi neticesinde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere olan emanetine sahip çıkacaklarına olan inancım ile Cumhuriyet değerlerimize bağlı tüm Annelerimizin Annelerimizin Anneler gününü kutluyor esenlikler diliyorum.

MHP ADANA İL BAŞKANLIĞI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, annelik müessesesinin temsilcileri olan kadınlara yönelik istismar, şiddet ve cinayetlerin gelecek adına kaygı verdiğini söyledi.

SABRIN CEFANIN TEMSİLCİLERİ

“Anneler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınlayan İzgioğlu “Dünyaya gelişimizi ve varlığımızı borçlu olduğumuz; sevginin, şefkatin, sabrın, cefanın, vefanın eşsiz timsalleri olan annelerimizin üzerimizdeki emekleri, karşılığı ödenemeyecek kadar büyüktür. Annelerimiz aynı zamanda geleceğimizin teminatı, milletimizin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmemizin en önemli manevi kaynaklarındandır” ifadesini kullandı.

HZ. MUHAMMED’İN ÖVDÜĞÜ MÜESSESE

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu şöyle devam etti:

“İnanıyoruz ki, bu kaynak ilelebet temiz ve pak olarak kalacak, insanlığın özellikle yaşadığımız çağda her zamankinden daha fazla muhtaç olduğu sevgi ve merhamet pınarı olarak akmaya devam edecektir. Annelik öylesine yücedir ki, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v), ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ buyurmuştur. Ama böylesine kutlu, böylesine yüce değerler ifade eden bu müessesenin temsilcileri olan kadınlara yönelik son yıllarda artan materyalist istismar, özellikle son aylarda artan şiddet, cinayet olayları hepimizi derinden üzmekte, gelecek adına kaygılandırmaktadır.”

TAHLİL TEŞHİS VE REÇETE

İzgioğlu mesajını şöyle bitirdi:

“Bu vesileyle ifade etmek isterim ki; evvela insanlığı, istikbali tehdit eden kadınlara yönelik her türlü şiddetin, cinayetin, istismarın önlenmesini, bunun için bilimin rehber olduğu kısa, orta ve nihayetinde beşikten mezara kadar bir süreci kapsayacak manevi değerlerle yüklü milli eğitim stratejisinin belirlenmesini umut ediyoruz. Bu hususta yapılacak tahlil, teşhis ve yazılacak reçetenin tatbikat sahasına konmasının, ivedilik arz eden milli bir mesele olduğunu düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başlarımızın tacı muhterem annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyor, her şeyin en güzeline layık olduğuna inandığım annelerimize en içten saygılarımı sunuyor, bütün annelerimize Cenab-ı Allah’tan sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.”

TÜMSİAD
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Deniz Köse. ”Yerleri asla doldurulamayacak annelerimiz, en değerli varlığımız olarak, sevgi dolu yürekleri ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bizlere her zaman yol göstermiştir” dedi.   Başkan Köse, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla yazılı bir açıklama yayınladı.  Açıklamasında sevginin, paylaşıldıkça büyüyen ve dünyayı yaşanabilir kılan tek anahtar olduğuna işaret eden Köse, ”Sevginin en büyük kaynağı, sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimizdir” diye konuştu. Dünyada anne sevgisinin yerine konabilecek başka bir değerin bulunmadığını ifade eden  Köse mesajına şöyle devam etti.

”Hayat da ki en önemli hazinemiz olan annelerimiz, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. Sağlıklı, mutlu ve üretken bir toplumda annelerin katkısı yadsınamaz. Yerleri asla doldurulamayacak annelerimiz, sevgi dolu yürekleri ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bizlere her zaman yol gösterecektir. Annelerimizden aldığımız sevgi ve emeğin karşılığını, sorumluluklarımızı yerine getirerek, Ulusumuza ve insanlığa yararlı bireyler olarak ödeyebiliriz. Karşılıksız sevgi ve fedakarlığın ifadesi olan annelerimiz, dünyaya getirdiklerini vatan uğruna feda eden annelerimiz çalışan, üreten, ülke kalkınmasına ve yönetimine katkı sağlayan annelerimiz. Sizleri hiç unutmadık, unutmayacağız. Bu duygularla, kadınlarımızın anneler gününü  kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM YAP