Gündem Adana

SINAV UYGULAMA MERKEZİ HİZMETE BAŞLADI

SINAV UYGULAMA MERKEZİ HİZMETE BAŞLADI
21 Şubat 2014 - 9:57

sinav_merkeziÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi yasal prosedürlerini tamamlayarak hizmete başladı. Merkez, ilk sınavını bu ay sonunda Mersin İl Özel İdare personeline yapacak.

Çukurova Üniversitesi Senatosu’nun kararı ile kurulan Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kurulum aşaması biten Merkez’de, yönetim ve altyapı çalışmaları da tamamlandı.

Senato tarafından uygun görülen sınavları hazırlama, uygulama ve değerlendirmesini yapacak olan Merkez’in yönetim organları, müdür, müdür yardımcıları, 7 üyeden oluşan yönetim kurulu ve 11 üyeden oluşan danışma kurulu olarak belirlendi. Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kuruluş amacı, üniversite birimleri ile üniversite dışındaki diğer birimlerden (kamu/özel kuruluşlar) talep edilebilecek olan “Muafiyet, Uluslararası Öğrenci Sınavı, Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği” gibi sınavları yapmak.

İlk Sınav, Mersin İl Özel İdaresi Personeline Yapılacak

Çukurova Üniversitesi Sınav Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Sadullah Sakallıoğlu, Merkez olarak ilk sınavları bu ay sonunda Mersin İl Özel İdaresi personeline yönelik yapacaklarını duyurdu. Prof. Dr. Sadullah Sakallıoğlu,  ayrıca Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi’nin 3 Mayıs 2014 tarihinde, yurt içinde Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Iğdır, Bakü, Münih, Köln, Berlin, Belçika olmak üzere 10 merkezde yapılacak olan Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı (ÇUÖS)’nın çalışmalarına başladıklarını da bildirdi.