DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SEYMER’DE ANNELER GÜNÜ

Yayınlanma Tarihi :
SEYMER’DE ANNELER GÜNÜ

seymerSeyhan Belediyesi Meslek Edindirme Kursları(SEYMER) kursiyerleri ve öğretmenleri Anneler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar eşi Nuray Karalar ile birlikte katıldı.

KARALAR ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Adana Öğretmen Evi’nde düzenlenen etkinliğe katılan Başkan Zeydan Karalar salonu dolaşarak tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı. Daha sonra bir konuşma yapan Başkan Karalar, “Anneliğin karşılıksız ve koşulsuz sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygu olduğunu ifade etti. Karalar, “Annelerimiz karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve özverileri ile her zaman başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler.  Annelik duygusu tartışılmayacak bir şeydir. Dünyada en vefakar olan insanlar anneleridir. Ben buradan tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

KADINA ŞİDDET ARTTI!

Dünyada ve ülkemizde kadının hep önemli olduğunu ancak son günlerde kadına şiddet olaylarının artığını belirten Zeydan Karalar yaşanılanların her insan gibi kendini üzdüğünü söyledi. Karalar,”Dünyada kadın hep önemli olmuştur, ülkemizde de önemli olmuştur. Tarihimizde  yıllar boyu kadınları korumuşuzdur. Anacak son günlerde kadına ve çocuğa yönelik şiddet olaylarının arttığını görmekteyiz. Yaşanılan şiddet olayları bizleri üzmektedir. Yaşanılan olayları esefle kınıyorum. Biz böyle bir toplum değildik. Ne tarihimiz ne dinimiz buna müsaade etmez” ifadelerini kullandı.

SEYMER’LER DAHA İŞLEVSEL OLACAK

SEYMER’lerin kapatılmayacağını söyleyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar SEYMER’lerin  işleyişine devam edeceğini ancak farklı projelerle işlevliğini artırılacağını belirtti.  Etkinlikte söz alan Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi (SEYMER) Koordinatörü Filiz Erdoğan SEYMER’lerin, Seyhan’da 11 merkezde, 200 personeliyle, 52 farklı branşta eğitim verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Eşi Nuray Karalar ve Kayınvalidesi Zahide Badur’un Anneler Günü’nü kutlayarak Anneler Günü hediyelerini takdim etti.

YORUM YAP