DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

2 MİLYONLUK KAYNAK NE OLACAK?

Yayınlanma Tarihi :
2 MİLYONLUK KAYNAK NE OLACAK?

zeydan karalar-adsiadCHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Tepebağ ve tescilli yapıların turizme kazandırılması için yılda 2 milyon TL kaynak aktaracaklarını vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, üyesi olduğu Adana Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ADSİAD) hafta sonunda gerçekleşen genel kuruluna katıldı. Karalar yaptığı konuşmada Türkiye’nin en önemli gündem maddesinin ekonomi olması gerektiğini söyledi.
ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez ve ADSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Cahit Sınmaz’ın sıcak karşılaması ve üyelerin ilgisi için genel kurula teşekkür eden Zeydan Karalar, burada bir konuşma yaptı.

Türkiye’nin 17 Aralık operasyonlarıyla sıkıntılı bir sürece girdiğini belirten Zeydan Karalar, “İktidar ekonomiyi adeta yabana attı. Türkiye ekonomisi 17 Aralık’tan önce de önemli bir kriz yaşıyordu ancak 17 Aralık süreci bu krizin tuzu biberi oldu. İktidar siyasi çekişmeler nedeniyle vatandaşının ekonomik sıkıntılarını görmezden gelmeye başladı. Kendisini kurtarmanın telaşına düştü” dedi.

ADSİAD’ın Adana’nın marka değeri olduğunu ve ADSİAD ailesine mensup olmasından duyduğu gururu paylaşan Karalar, şöyle konuştu:

“Dünyanın her yerinde öncelikli konu ekonomidir. Bir ülkenin dirliğini, birliğini, geleceğini, mutluluğunu ve huzurunu düşünüyorsanız ekonomiyle ilgilenmelisiniz. Bir toplumun ekonomik sorunları varsa orada huzur da yoktur, gelecek de yoktur. Esasında paralel devlet çıktı diye ekonomi bozulmuş değil, ülkemizin ekonomisi yıllardır bozulmaya devam ediyor. Bugün dünyanın 18. büyük ekonomisine sahip Türkiye’nin 2023’te 10. büyük ekonomiye sahip olması için yılda yüzde 6.5 büyüme sağlaması gerekiyor. Ülkemizin mevcutta yüzde 4 büyüyüp yüzde 4 küçüldüğünü göz önüne alırsanız 2023’te 10. büyük ekonomi olması bir yana daha gerilere giden bir Türkiye ile karşılaşacağız. Türkiye, böyle giderse ne yazık ki 2023 yılında 20’nin üstündeki sıralara gerileyecektir.”

Tepebağ İçin Müjde Verdi

Adana’nın kötüleşen, geriye giden ekonomisinin düzelmesinde Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar olarak üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceğini ifade eden Karalar, bir de turizm müjdesi verdi. Zeydan Karalar, “Seyhan Belediyesi bünyesinde bulunmayan Koruma, Uygulama, Denetim Bürosu açarak tarihimize sahip çıkmak istiyoruz. Böylelikle turizmin gelişmesine, tarihimizin korunmasına belediye olarak katkıda bulunacağız. Emlak vergilerinin yüzde 10’unun sadece bu işlere ayıracağız. Seyhan’da yaklaşık 20 milyon TL emlak vergisi toplanıyor, yüzde 10’u 2 milyon TL’ye tekabül ediyor. Yılda 2 milyon TL’yi Tepebağ ve tescilli yapıların turizme kazandırılmasında kullanacağız” diye konuştu.

 

 

YORUM YAP