Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.815,151.848

SERT MUHALEFET

Yayınlanma Tarihi :
SERT MUHALEFET

CHP - MECLİS HABERİ - ULAŞ ÇETİNKAYAAdana Büyükşehir Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya, belediye yöneticilerinin sürekli kredi talep ettiğini belirterek, “Parmağınızı oynatmak için bile kredi talep ediyorsunuz . Gerek teminat mektuplarıyla gerekse yurtiçi ve yurtdışı kredilerle kent yönetmeye çalışıyorsunuz. Geleceğimizi ipotek altına alıyorsunuz” dedi.  CHP Grubunun hizmete karşı olmadığının altını çizen CHP’li Meclis Üyesi Yusuf Akıncı da hazine garantili kredilerin projeye dayalı olarak alınabileceğini belirtti. Av. Akıncı, “Sözkonusu maddedeki ‘muhtelif’ ifadesi olduğu müddetçe burada vereceğimiz garanti bir hukuksuzluğa neden olabilir” uyarısında bulundu.

 

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı son birleşiminin ikinci gündem maddesi olan “ASKİ Genel Müdürlüğü’nün kullanacağı krediye garanti verilmesine ait komisyon raporu” MHP’li ve AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

 

AV. AKINCI’DAN ‘HUKUKSUZLUK’ UYARISI

Konuyla ilgili söz alan CHP’li Meclis Üyesi Av. Yusuf Akıncı, ASKİ Genel Müdürlüğü’nün 7 yıl ödemesiz 25 yıl vadeli 150 milyon TL karşılığı Japon Yeni karşılığı kredi alabilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yetki verildiğini anımsattı. ASKİ’nin kullanacağı kredinin hazine garantili olduğuna dikkati çeken Av. Akıncı, hazine garantili kredilerin projeye dayalı olması gerektiğinin altını çizdi.  Av. Akıncı, mecliste kabul edilen maddede yer alan “muhtelif” sözcüğü nedeniyle meclisin vereceği garantinin hukuksuzluğa neden olabileceğini vurguladı.

 

“HİZMETE KARŞI DEĞİLİZ”

Av. Akıncı, “Biz bu konuda uyarı görevimizi yapıyoruz. Hizmete karşı olmadığımızı, hizmetlerin yapılmasında destek olacağımız grup olarak ifade ettik ama bir hukuksuzluğa meydan verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. O maddedeki ‘muhtelif’ ifadesi tashih edilmeden burada verdiğimiz yetki başkanımızı zora sokabilir” dedi.

 

“PARMAĞINIZI OYNATMAK İÇİN BİLE KREDİ TALEP EDİYORSUNUZ”

CHP Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya da borçlanmanın kabul edildiği birleşimde konuyla ilgili söz alan CHP’li Vahap Çolak’ın sözlerine gönderme yaparak, “Parmağınızı oynatmak için bile kredi talep ediyorsunuz” diye konuştu.

 

“KENTİ KREDİLERLE YÖNETMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ”

Büyükşehir Belediyesi’nin strateji planlarında ilçelerle ilgili yatırım programlarının yapıldığını ifade eden Çetinkaya, “Sizler bütçeyi bilmediğiniz için sürekli kredi talep ediyorsunuz. Gerek teminat mektuplarıyla gerekse yurtiçi ve yurtdışı kredilerle kent yönetmeye çalışıyorsunuz. Geleceğimizi ipotek altına alıyorsunuz.  7 yıl ödemesiz toplamda 25 yılda ödenecek bu kredi. Bugün çocuğunuz olsa 25 yılda Adana’nın borcu bitmeyecek” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAP