Gündem Adana

ŞEHİTLERE SON VEDA

ŞEHİTLERE SON VEDA
12 Aralık 2016 - 15:08

sehit-3İstanbul’daki çifte bombalı terör saldırısında şehit düşen 24 yaşındaki polis memuru Adem Oğuz ile 22 yaşındaki meslektaşı Mehmet Atıcı, son yolculuklarına uğurlandı. Yaklaşık 4 ay önce ‘baba’ olan şehit Oğuz’un 2 yıl önce evlendiği eşi Belkıs Oğuz, hayat arkadaşının ay-yıldızlı Türk bayrağına sarılı tabutuna son kez dokunup gözyaşı döktü. Hain terör saldırısında şehit düşen iki silah arkadaşı, birlikte son yolculuklarına uğurlandı. Törene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, AKP Milletvekilleri Tamer Dağlı, Fatma Güldemet Sarı, Şükrü Erdinç, MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de katıldı.

sehitiiSONER KAN

ADANA – İstanbul’daki terör saldırısında şehit düşen 24 yaşındaki polis memuru Adem Oğuz ile 22 yaşındaki Mehmet Atıcı, memleketleri Adana’da son yolculuğuna uğurlandı. İki silah arkadaşı, meslektaşlarının omzunda uğurlanırken, gözyaşları sel olup aktı. Yaklaşık 4 ay önce ‘baba’ olan şehit Oğuz’un eşi Belkıs Oğuz, hayat arkadaşının Türk bayrağına sarılı tabutuna son dokunup, gözyaşı döktü; teröre isyan etti.

sehit-4ŞEHİTLERE SON GÖREV

İstanbul Beşiktaş’ta bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısında 38 kişi şehit düştü, 155 kişi de yaralandı. Hain saldırıda şehit düşen polisler arasında yer alan iki silah arkadaşı Adem Oğuz ve Mehmet Atıcı, memleketleri Adana’da son görevlerine yine birlikte çıktı. Şehitlerin naşı, Asri Mezarlığı’ndaki morgdan alınarak, Sabancı Merkez Camisi’ne getirildi. Bölgede geniş güvenlik önlemi alınırken, cenazeye gelenler de tek tek arandı.

ŞEHİT EŞE SON DOKUNUŞ

Şehitlerin, ay yıldızlı Türk bayrağına sarılı tabutları, meslektaşlarının omzunda cami avlusuna getirilirken, gözyaşları sel olup aktı, teröre lanet yağdı. Bir şehit yakının; “Yaktılar, ciğerimizi yaktılar” şeklindeki isyanı, yürekleri dağladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı cenaze töreninde şehit Adem Oğuz ile yaklaşık 2 yıl önce hayatını birleştiren ve bu evliliğinden 4 aylık ‘Fatih Selim’ adında bir oğlu olan Belkıs Oğuz, hayat arkadaşının tabutuna son kez dokunup gözyaşı döktü.
sehit-2ACILI AİLEYİ TESELLİ ETTİLER

Acılı eşi, yakınları teselli etmeye çalıştı. Oğuz ailesinin 3 çocuğundan tek erkek evladı olan Adem Oğuz’un babası Ali Oğuz ve annesi Yeter Oğuz da şehit oğullarının ardından gözyaşı döktü. Şehit polis memuru Mehmet Atıcı’nın annesi Esin ve babası İsmail Atıcı, oğullarının acısıyla yıkıldı. Acılı aileyi, yakınları teselli etmeye çalıştı. Bakan Yılmaz ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş, şehit babası İsmail Atıcı’nın elini cenaze boyunca bırakmayarak, ona destek olmaya çalıştı.

sehit-1ŞEHİTLERİ BAKAN UĞURLADI

İl Müftüsü Arif Gökce’nin, şehitler için ayrı ayrı cenaze namazı kıldırırken, cenaze töreninde teröre de tepki vardı. Bakan İsmet Yılmaz, şehidin tabutuna dokunarak tekbir getirirken, her iki şehidin cenazesi de silah arkadaşlarının omzunda cenaze aracına konuldu. Henüz 6 aylık polis memuru Adem Oğuz’un cenazesi Aladağ’da,  çevik kuvvet polisi Mehmet Atıcı’nın cenazesi de İmamoğlu ilçesinde toprağa verildi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer İmamoğlu’ndaki törene de katıldı.

marmaris tekne turu