Gündem Adana

ŞEHİDE SON GÖREV

ŞEHİDE SON GÖREV
10 Eylül 2018 - 23:28

sehit (1)Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde askeri aracın şarampole yuvarlanması sonucu şehit düşen 23 yaşındaki sözleşmeli er Metehan İnaltekin’e son görev. Şehit İnaltekin, memleketi Adana’da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanırken, anne Ayşe İnaltekin oğlunun ay-yıldızlı Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp gözyaşı dökerken, onu bir kadın asker teselli etmeye çalıştı.

SONER KAN

sehit (2)ADANA – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit düşen 23 yaşındaki sözleşmeli er Metehan İnaltekin, memleketi Adana’da son yolculuğuna uğurlandı. Anne Ayşe İnaltekin, oğlunun ay-yıldızlı Türk bayrağına sarılı tabutuna dokunup gözyaşı dökerken, onu bir kadın asker teselli etmeye çalıştı. Baba Salih İnaltekin ise, cenaze töreni boyunca metanetini korumaya çalışırken, kızı Belkıs İnaltekin de ağabeyinin ardından ağıtlar yaktı.

sehit (5)ŞARAMPOLE YUVARLANDI

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde konuşlu bulunan Aslankaraş Hudut Komutanlığı bünyesinde görev yapan ulaşım sözleşmeli er Metehan İnaltekin, askeri araçla birliğinden ayrıldığı esnada direksiyon hakimiyetini kaybederek şarampole yuvarlandı. İnaltekin, olay yerinde şehit düştü. Acı haber, şehidin Adana’daki baba ocağına bir kor gibi düştü. Şehit İnaltekin’in cenazesi, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardından memleketi Adana’ya gönderildi.

BABA OCAĞINDA HELALLİK ALINDI

Şehidin ay-yıldızlı Türk bayrağına sarılı cenazesi, önce merkez ilçe Seyhan’a bağlı Yeşilevler Mahallesi’nde yer alan baba ocağına getirilerek helallik alındı. Daha sonra şehit sözleşmeli er Metehan İnaltekin için Sabancı Merkez Camisi’nde bir cenaze töreni düzenlendi. Törene; Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte Adana milletvekilleri Tamer Dağlı, Ayhan Barut,  Burhanettin Bulut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 26. Dönem Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer ve İbrahim Özdiş de katıldı.

sehit (4)ŞEHİT BABASININ ELİNİ BIRAKMADILAR

Bakan Yardımcsı Arısoy ve Vali Demirtaş, cenaze töreni boyunca şehidin babası Salih İnaltekin’ın elini tutup, ona destek olmaya çalıştı. Gözyaşlarına boğulan şehidin annesi Ayşe İnaltekin’i de bir kadın asker teselli etti. Şehidin kız kardeşi Belkıs, erkek kardeşi Batuhan da ağabeylerinin ardından ağıtlar yaktı. Şehidin cenazesi, İl Müftüsü Hasan Çınar tarafından kılındı.

sehit (3)ŞEHİT OĞLUNA SON KEZ DOKUNDU

Anne Ayşe İnaltekin, oğlunun ay-yıldızlı Türk bayrağına sarılı tabutu, silah arkadaşlarının omzuna alınırken, ona son bir kez dokunup gözyaşı döktü. Acılı anneyi teselli etmek zor oldu. Anne İnaltekin, kızı Belkıs ve oğlu Batuhan İnaltekin ile birlikte el sallayarak uğurladı. Şehit babası Ahmet İnaltekin ise, cenaze töreni boyunca metanetini korumaya çalıştı. Şehit sözleşmeli er Metehan İnaltekin’in cenazesi de Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.