Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.064,410.266

SAVCILIKTAN ‘SUÇLAR’ SEMİNERİ

Yayınlanma Tarihi :
SAVCILIKTAN ‘SUÇLAR’ SEMİNERİ

aliyeldanAdana’da, Türkiye Adalet Akademisi tarafından Yargıtay’ın ceza dairelerinde görev yapan üyelerinin katılımıyla yargı mensuplarına yönelik ‘Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine İlişkin Suçlar’ konulu meslek içi eğitim semineri düzenlenecek.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ev sahipliğinde düzenlenecek eğitim semineri, 27-29 Kazım tarihleri arasında gerçekleşecek. Yargı mensuplarına yönelik meslek içi eğitim seminerine, Adana’nın yanı sıra çevre il ve ilçelerde görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcıları da katılacak. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, böyle geniş çaplı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, ‘Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine İlişkin Suçlar’ konulu seminerinin hem bu konuda karar verici hakim ve Cumhuriyet savcıları hem de  kamu personelleri adına çok faydalı olacağına inandığını söyledi.

Açılışı 27 Kasım Cuma günü yapılacak meslek için eğitim seminerinin ilk gününde, Yargıtay 5. Ceza Dairesi Üyesi Veli Dalgalı ‘Rüşvet’, aynı daire üyesi Çetin Akkaya da ‘İrtikap’ suçları konusunda suçun unsurları, nitelikli halleri, özel görünüş şekilleri ve Yargıtay uygulamaları hakkında bilgiler verip soruları yanıtlayacak. Seminerin ikinci günü ise Yargıtay üyesi Çetin Akkaya ‘Zimmet’, Yargıtay 5. Daire Üyesi Yaşar Şimşek de ‘İhaleye Fesat Karıştırma’ ve ‘Edinim İfasına Fesat Karıştırma’ suçları hakkında eğitim seminerine katılan hakim ve Cumhuriyet savcılarını bilgilendirecek. 3 gün sürecek seminerin son günü ise Yargıtay 5. Daire Üyesi Veli Özdek, ‘Görevi Kötüye Kullanma’ suçuna ilişkin suçun unsurları, nitelikli halleri, özel görünüş şekilleri ve Yargıtay uygulamaları hakkında yargı mensuplarına görüşlerini aktaracak.

YORUM YAP