Gündem Adana

SARIÇAM VE TURİZM

SARIÇAM VE TURİZM
14 Şubat 2014 - 14:04

cumali2ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıçam Belediye Başkan Adayı Cumali Yakan, Sarıçam’da başta imar sorunu olmak üzere hemşehrilerinin öncelikli sorunlarına neşter vuracağını söyledi.

Çalışmaları kapsamında Sarıçam’ın Deliçay, Karayusuflu, Sarıklı, Tülüler, Eğiciuşağı, Maltepe ve Hocalı köylerini gezen Yakan, Atatürk’ün ‘Köylü milletin efendisidir’ sözünü hatırlatarak, Sarıçam’da köylülerin baş tacı edileceğini kaydetti.
Yüreğir Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Ünal’ın desteğini arkasına alarak Sarıçam’ın tüm bölgelerinde etkin programlarına yenisini ekleyen Cumali Yakan, CHP İlçe Başkanı Musa Gökdemir, Sarıçam Seçim Komitesi Sorumlusu ve CHP İl Başkan Yardımcısı Bülent Avcu ve CHP Kurultay Delegesi Atilla Arat’la birlikte sıkı bir çalışma temposuna girdi.
Sarıçam’daki ofis açılışlarından sonra sivil toplum örgütlerine ziyaretler gerçekleştiren ve görüş alışverişinde bulunan Cumali Yakan, köylülerle buluşmasında ilgiyle karşılandı.
Sarıçam’ın adeta terk edilmiş bir görüntü sergilediğini, köylülerin hiçbir sorunuyla ilgilenilmediğini ifade eden Cumali Yakan, “Sarıçam’da yeni imar planlarıyla ilçemizin çehresini değiştireceğiz. Baraj Gölü çevresindeki çağdaş uygulamalarla Sarıçam’ın turizme kazandırılabileceğini kanıtlayacağız. Çukurova Üniversitesi ve Organize Sanayi Bölgesi ile ortak çalışma yürütmenin gayretinde olacağız. Hemşehrilerimizin modern bir ilçede yaşamasının önünü açacağız. Sosyal ve ekonomik projelerimizle ilçemize hem yatırımcı getireceğiz hem de işsizlik oranını asgari düzeye indirgeyeceğiz” dedi.