Gündem Adana

SAKA’DAN TOPLUMSAL BARIŞ ÇAĞRISI

SAKA’DAN TOPLUMSAL BARIŞ ÇAĞRISI
19 Aralık 2016 - 10:22

beratakinciStratejist ve Akademisyenler Derneği (SAKA), Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’ndan izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısını kınadı.

SAKA üyeleri adına Yönetim Kurulu Başkanı Berat Akıncı imzasıyla yayınlanan kınama mesajında şu görüşlere yer verildi;

“Stratejist ve Akademisyenler Derneği olarak, Kayseri’de meydana gelen ve askerlerimizi hedef alan terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Terörden beslenenler bilsinler ki Türkiye Cumhuriyetini yıldırmaya çalışan hainlere karşı devlet ve millet olarak dimdik ayaktayız. Milletimizi ayrıştırma çabasında olan dış mihraklar ve onların maşaları olan tüm terör örgütlerinin önündeki en büyük engel MİLLETİMİZİN BİRLİĞİ VE SARSILMAZ İRADESİDİR.”

“Terörden Medet Umanların İnsanlık Dışı Saldırıları Birlik ve Beraberliğimizi Bozamayacak.”

“Türkiye’yi terörle dize getirmek isteyenler şunu iyi bilsinler ki bu ülke asla ve asla teröre boyun eğmeyecektir. Milletimizcan evine yöneltilen saldırılar,bombalar karşısında geri çekilmez,teslim olmaz. Her şehidimiz, her gazimiz, bu toprakların ilelebet vatanımız olduğunun, bayrağımızın inmeyeceğinin, ezanlarımızın susmayacağının, ülkemizin bölünmeyeceğinin, birer ispatıdır. Terörden medet umanların insanlık dışı saldırıları karşısında birlik ve beraberlik içinde hareket edecek ve asla ve asla bu izansız saldırıları ve müsebbiplerini affetmeyecektir. Kanla beslenen terör örgütlerinin arzu ettiği tabloya Türkiye olarak asla izin vermeyeceğiz. Terör bataklığını, halkımızın birlik ve beraberliği ile kurutacaktır. Irkımız,dinimiz, mezhebimiz ne olursa olsun,yeter ki vatan haini olmayalım, aynı toprakta yaşayıp aynı ekmeği paylaşan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olarak vatan hainlerinin içimizde barınmasına da asla izin vermeyelim.”

“Ülkemizin Bütünlüğü ve Toplumsal Barışı İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz.”

“Hassas bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, bize düşen teröre karşı dik bir duruş sergileyerek güvenlik güçlerimize ve devletimize destek vermektir. Saldırıda şehit olan askerlerimize Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza şifa dilerken teröre karşı birlik olmanın boynumuzun borcu olduğunu ifade etmek isteriz. Kendi sorumluluklarımızın bilinci hareket ederek her alanda ülkemizin bütünlüğü ve toplumsal barışı için çalışmaya devam edeceğiz. Sözün bittiği değil, artık herkesin, her kurumun sesini daha da yükselterek her şeyi devletten bekleyen anlayışın sorunların çözümüne katkı sunmayacağını bilerek tekraren yüksek sesle şunu ifade etmek istiyoruz. TERÖRE ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ.”

marmaris tekne turu