Ankara Escortları

DOLAR32,2101% 0.13
EURO35,0280% 0.07
STERLIN40,9910% 0.09
FRANG35,3724% 0.18
ALTIN2.509,76% 0,27
BITCOIN70.270,02-0.984

RUKİYE ÇİNKILIÇ’TAN İSTİHDAM PROJELERİ

Yayınlanma Tarihi :
RUKİYE ÇİNKILIÇ’TAN İSTİHDAM PROJELERİ

rukiye_cinkilic_daspCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, siyasette ve yerel yönetimlerde kadınların artmasının önemine vurgu yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Adana’da insan odaklı belediyecilik anlayışına büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu’nun (DASP) düzenlediği toplantıya konuşmacı olarak çağrılan Av. Rukiye Çinkılıç, kadın aday olarak çıktığı yolda cesaretinden ötürü kendisini kutlayanlar olduğunu ancak siyasette kadın adayların artması ve bunun da doğal karşılanması gerektiğini vurguladı.

Türkiye’de kadınların mücadeleci bir ruhla siyasi partilerde daha çok yer alması için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Av. Rukiye Çinkılıç, “Kadınlar her alanda yönetime talip olmalıdır. Siyasette, ekonomide ve yerel yönetimlerde kadınların çoğalması toplumun daha tertipli ve düzenli olmasının önünü açacaktır. CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi, belediye başkanlıkları bizlere altın tepside sunulmayacak. Biz iddialı ve mücadeleci bir yapıyla başarılı olacağız. Evinde, işinde, kamuda ve çevrede duyarlı ve titiz davranışlarıyla ön plana çıkan kadınlar olarak yerel yönetimlerde daha başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Adana’da gece saatlerinde işinden evine dönen bir kadının çeşitli zorluklarla karşılaştığına vurgu yapan Av. Çinkılıç, Adana’nın daha aydınlık, otobüs duraklarının daha sık ve daha güvenli olması için çalışma yapacağını söyledi. Çocuklar ve gençler için özel spor aktiviteleri ve spor merkezleri kurulması için projeler hazırladığını dile getiren Av. Çinkılıç, “Kadınlarımızın toplumsal aktivitelerinin artması için evde bakmak zorunda kaldıkları yaşlılarına yönelik yaşlı bakım merkezleri kuracağız. Evine, çocuklarına bakmakla yükümlü kadınlarımız evde kalan yaşlılara da bakmakla zorunlu tutuluyor. Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlarımızın aktif siyasete atılması ve yerel yönetimlerde daha çok görev almasını istiyoruz. Bu nedenle yaşlılarımız için bakım evleri, çocuklarımız için kreşler, gençlerimiz için spor komplekslerini hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Adana’da insan odaklı belediye modeli çizeceklerini dile getiren Av. Çinkılıç, Adana sokaklarında 75 kişi ile yapılan sokak röportajını davetlilere izletti. Röportajda yer alan 75 kişiden 72’sinin Adana Büyükşehir Belediyesi’nde kadın belediye başkanı istediğine dikkat çeken Av. Çinkılıç, şunları söyledi:

“Adana kadın belediye başkanına hazır. Toplumumuz Adana’nın daha yaşanabilir bir kent olmasını arzuluyor. Adana merkez ve 15 ilçeyi kapsayan bir stratejik plan hazırlayacağız. Sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. Göreve geldiğimiz andan itibaren 4 ay içerisinde kentin tüm verilerini toplayarak planlamaları hayata geçireceğiz. Adana’da ortak platform oluşturacağız. Ekonomik, sosyal ve istihdama dönük projelerle halkın rahat bir nefes almasını sağlayacağız. Her dört kişiden birinin işsiz olduğu Adana’da özellikle gençlerimize istihdam alanları açmamız gerekiyor. Adana’da kıyı ve dağ turizmine özel önem vereceğiz. Buralarda hem turizmi canlandıracağız hem de istihdam alanı sağlayacağız. Üreticilerimizin ve köylülerimizin ürünlerini bulunduğu yerde satabilmesi için kooperatifçiliği yaygınlaştıracağız. Üretimden el çektirilen köylümüzün ve çiftçimizin yeniden üretime dönmesine ön ayak olacağız.”

Toplantının Amacı

CHP Seyhan Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer ve çok sayıda davetlinin de katıldığı toplantıda konuşan Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu (DASP) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Tansel ise vatandaşların oy vereceği adayları tanımasına olanak sağlamak istediklerini söyledi. DASP’nin farklı tematik alanlarda faaliyet gösteren 15 sivil toplum kuruluşunun ‘birlikten güç doğar’ inancıyla bir araya gelmesiyle kurulduğunu söyleyen Tansel, yerel yönetimler seçiminde demokrasiye katkı koymak ve adayların hizmet alanları, proje ve hizmet yöntemleri, hedefleri, sivil toplum kuruluşları ve yönetişim sistemine bakış açılarını topluma yansıtma hedefiyle toplantıları devam ettirdiklerini vurguladı.

Toplantının ardından katılımcılar Av. Rukiye Çinkılıç’ı etkili sunumundan ötürü alkışlarken, Adana’da kadın belediye başkanının gerekliliğine işaret ettiler.

YORUM YAP