Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

RANT VARSA GEÇİT YOK

Yayınlanma Tarihi :
RANT VARSA GEÇİT YOK

arif_sezer_sahin_yeterCHP Adana Büyükşehir belediye Başkanlığı aday adayı Arif Sezer “Adana’nın tarım arazilerine sahip çıkacağını belirterek, kentleşme adı altında rantiyecilere verilecek bir karış tarım toprağımız yok” dedi.

Arif Sezer’in, Ziraat Mühendisleri Odası ziyaretinde Adana’nın tarım arazilerinin rantiyecilere peşkeş çekilmesi gündeme getirildi. Şube Başkanı Şahin Yeter “Adana’nın tarım arazilerinin peşkeş çekilmesi gelecek nesillerin açlığa mahkûm edilmesidir” dedi.

Orman eski bakanı CHP Adana Büyükşehir belediye başkanlığı aday adayı Arif Sezer Ziraat Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti.

Şube Başkanı Şahin Yeter ile Adana’nın tarım arazileri üzerine geniş kapsamlı sohbet eden Arif Sezer “Tarım arazilerinin kalkınma ve kentleşme adı altında rantiyecilere peşkeş çekildiğini” belirterek “Buna asla izin vermeyeceğimiz gibi bu konuda asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Şahin Yeter “Türkiye’de en büyük sıkıntısının tarım arazilerinin yok olması olduğunu belirterek  “Bunun halk belki farkında değil ama ülkenin saman ithal etmek zorunda olması tarım arazilerinin ve tarımın ne hale getirildiğinin somut göstergesidir. Tarım arazileri zaten veraset yoluyla günden güne erimektedir. Buna ilave olarak kentleşme adı altında yerel idareciler tarım arazilerine göz dikerek peşkeş çekme yarışına girdiler. Adana’nın olduğu kadar ülkenin aslında en büyük sıkıntısı da budur. Biz gerek Ziraat Mühendisleri Odası olarak gerekse TMMOB olarak bu konuda gereken uyarılı yapmakla kalmayıp, yöneticileri ve halkı aydınlatıcı eylemleri yapıyoruz. Gerektiği zaman hukuk mücadelesine de başvurduğumuzu Adanalılar çok iyi bilirler. Bizim istediğimiz bu konuda hassasiyet gösterecek olanların etkili yerlere gelmesidir. Bu konuda gereken duyarlılığı gösteren adayları destekleyeceğiz” dedi.

Arif Sezer de Orman eski bakanı olarak orman ve tarım arazilerinin önemini en iyi bilenlerden biriyim.  Bakan olmak bir yana kendim de tarım kökenliyim. Ben de geçimimi topraktan temin eden biri olarak tarım arazilerinin yok edilmek istenilmesine karşıyım. Kentleşme ve kalkınma adı altında yerel yöneticilerin tarım arazilerini katletmelerine en çok üzülenlerden biriyim. Geçmişte Orman bakanı iken orman arazilerinin birilerine peşkeş çekilmesine nasıl karşı çıktığım bilinmektedir.

Herkes emin olsun ki hiçbir şekilde orman ve tarım arazilerinin birilerine peşkeş çekilmesine asla ve kat’a izin vermeyeceğim gibi bu konuda en küçük bir taviz verilmesine de müsamaha etmeyeceğim” dedi.

“Kimseye peşkeş çekilecek veya çektirecek bir karış ne orman ve ne de tarım arazimiz yoktur” diyen Arif Sezer, “Bu konuda sadece yöneticilerin değil, aynı zaman da halkın da duyarlı olması gerektiğini” söyledi.

“Halk orman ve tarım arazilerinin talanı konusunda duyarlı olmalı ve gerektiği zaman, gerektiği yerde ve gerektiği şekilde kim olursa olsun çekinmeden yöneticileri uyararak gereken tepkiyi göstermelidir. Unutulmamalıdır ki orman ve tarım arazilerinin peşkeş çekilmesi geleceğimizin ipotek edilmesi ve torunlarımızın açlığa mahkûm edilmesidir” dedi.

YORUM YAP