Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

RAHMETLE ANIYORUZ

Yayınlanma Tarihi :
RAHMETLE ANIYORUZ

murat_oztanrioverMustafa Kemal’in büyüklüğü yaptıklarından çok yapacaklarında yatıyor diyen Çukurova Belediye Başkan A. Adayı CHP’li Murat Öztanrıöver, “Atatürk geçmiş değil, gelecektir” dedi.

Atatürk’ü Babanızı Tanıdığınız Gibi Tanıyın

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 75. Yılı münasebetiyle yayınladığı mesajda Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin hedefi, iyi tahlil edilmeli ve saptırılmadan hedefine ulaştırılmalıdır diye konuşan CHP’li Murat Öztanrıöver, ”Cumhuriyetin hedefine ulaştırılması ve devrimlerin tamamlanması için Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese ayrı ayrı sorumluluklar vermiştir. En büyük sorumluluğu ve görevi ise gençlere vermiştir. Atatürk, cumhuriyeti korumak ve yaşatmak gibi bu kadar büyük bir sorumluluğu gençlere bırakmasının en önemli sebebi onun kurduğu cumhuriyette onun öğretmenlerinin gençleri nasıl yetiştireceklerini bilmesiydi. Atatürk’ün kazanımları korunup geliştirilirken, yapmak istedikleri ve ileri hedefleri de iyi tahlil edilmelidir. Atatürk’ün gelecekte yapmak istediklerini anlayabilmek için her cumhuriyet çocuğu Atatürk’ü babasını tanıdığı gibi tanımalı onun düşünce tarzı ile hareket edebilmeli onun hayallerini hayal edebilmeli ve nasıl gerçekleştireceğini de ondan aldığı yol haritası ile bulmalıdır’ dedi.

Rahmetle Anıyoruz

CHP’li Öztanrıöver, “Her cumhuriyet çocuğu, bir Atatürk olabileceğini, hatta yaşadığı koşullarda memleketi ve milleti için yaptığı hizmetler ile onu geçebileceğini de düşünmelidir. Atatürk, “yeni nesil daha çok çalışmalı ve bizleri geçmelidir deyip, Çalışmadan üretmeden, yorulmadan, rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getiren milletler. Evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini daha sonra istikballerini kaybetmeye mahkûmlardır”demiştir”. Bu vesile ile büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 75 yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP