Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

PLASTİK KOVALI GÜVENLİK!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
PLASTİK KOVALI GÜVENLİK!

Adana’da hırsızlık suçundan yarı açık cezaevinde kalan 36 yaşındaki Murat Yalçın, cezaevinden izin alıp çıktı. Bu kez tedbirli olan Yalçın, hırsızlık için gözüne kestirdiği apartmana girmeden önce tanınmamak için başına plastik kova geçirdi, sonra da elindeki süpürgeyle güvenlik kamerasının yönünü değiştirdi. Ancak tüm bu çabaları sonuçsuz kaldı. Apartmanın bodrum katındaki bisikleti çalan Yalçın, yine de polisten kaçamadı.

takipçi satın alSONER KAN

plastikADANA – Adana’da ‘hırsızlık’ suçundan yarı açık cezaevinde kalan 36 yaşındaki Murat Yalçın, bu kez işlediği suçtan çok aldığı tedbirle dikkat çekti. Cezaevinden izin alıp çıkan Yalçın, gözüne kestirdiği apartmana girmeden önce güvenlik kamerasına görüntü vermemek için başına plastik kova geçirdi, sonrasında da elindeki süpürgeyle kameranın yönünü değiştirdi. Tüm bu çabalar sonuçsuz kaldı, kameraya görüntü veren Yalçın polise yakalandı.

CEZAEVİNDEN İZİN ALDI

Olay, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi. Bir süre önce hırsızlık yaparken güvenlik kamerasına yakalanan ve tutuklanarak yarı açık cezaevine gönderilen Murat Yalçın, cezasının bir bölümünü çektikten sonra ‘yarı açık cezaevi’ne nakledildi. Burada kalan tutuklu ve hükümlülere tanınan; ‘aile ile görüşme hakkı’ndan faydalanan Yalçın, cezaevinden 2 günlük izin alıp dışarı çıktı.

BAŞINA ‘KOVA’ GEÇİRDİ

İzin süresi dolan Yalçın, cezaevine gidip teslim olmak yerine hırsızlık yapmaya karar verdi. Daha önce yaşadıklarından ders alan Yalçın, bu kez kendince tedbir aldı. 2000 Evler Mahallesi’ndeki bir apartmanı gözüne kestiren Yalçın, binanın girişindeki kameraya yakalanmamak için önce yanında taşıdığı plastik kovayı başına geçirip, kendisini güvenceye aldı. Ardından da şifreli kilit sistemi olan kapının açılması için uzun süre zillere bastı.

SÜPÜRGEYLE TEDBİR ALDI

Çaldığı hiçbir zilden yanıt alamayan Yalçın, tam vazgeçip gitmek üzereyken, apartman sakinlerinden bir kadın yanına geldi. Kendisini; ‘temizlik şirketi çalışanı’ olarak tanıtan Murat Yalçın, söz konusu kadınla birlikte binaya girdi. Bir süre katlarda dolaşan Yalçın, çalacak bir şey bulamayınca binadan ayrılırken, önce elindeki süpürgeyle güvenlik kamerasının yönünü değiştirdi, ardından da Mehmet T.’nin oğluna ait bisikleti alıp olay yerinden uzaklaştı.

POLİSTEN KAÇAMADI

Olay, Mehmet T.’nin polise yaptığı başvuruyla ortaya çıktı. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, kısa sürede Murat Yalçın’a ulaştı. Aynı zamanda da ‘cezaevi firarisi’ olarak da aranan Yalçın, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince kıskıvrak yakalandı. ‘Hırsızlık’ ve ‘cezaevinden firar etme’ suçlarından adliyeye sevk edilen Yalçın, yeniden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM YAP