Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

OTLU’DAN “POLEN TÜKETİN” ÇAĞRISI

Yayınlanma Tarihi :
OTLU’DAN “POLEN TÜKETİN” ÇAĞRISI

ahmet_turan_otluAdana İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turan Otlu Polen’in besin değerinin baldan 214 kat daha yüksek olduğunu belirterek özellikle çocukları, polen tüketmesi konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Arıların kendilerini ve yavrularını beslemek için çiçeklerden polen topladığını belirten Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turan Otlu Polen’in besin değerinin Baldan daha yüksek olduğunu belirterek özellikle çocukların polen tüketimine yönlendirilmesi çağrısında bulundu.

Polenin insan sağlığı bakımından çok faydalı bir besin maddesi olduğunu vurgula Otlu, “Polen yenildiğinde sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Bağırsak iltihabını iyileştirir, kabızlık ve bağırsak düzensizliği gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Müzmin ishali tedavi eder” dedi.

Polen Her Derde Deva

Polen’in sinir sistemine iyi geldiğini ve Kansızlığı önlemekte faydalı olduğunu ifade eden Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Turan Otlu daha sonra şu görüşlere yer verdi;

“Polen büyümeye ve gelişmeye faydalıdır. Bu nedenle gelişme çağındaki çocukların tüketmesi uygundur. Yorgunluğa iyi gelir, halsizlik hissedenlere enerji verir. Metabolizmayı dengeler. Prostata iyi gelir. Besin değeri baldan 214 kat daha yüksektir. Bileşiminde B1, B2, B3, B5, B6, C, E ve H vitaminleri vardır. Ayrıca içerisinde bulunan %20-22 protein ve mineral maddeleri nedeniyle insan sağlığı için çok değerlidir. Polen yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı olmak üzere günde 3 defa tüketilebilir. Sade olarak yenilebildiği gibi suya, süte ve bala karıştırılmak suretiyle de tüketilebilir”

YORUM YAP