DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ORHAN SÜMER’DEN AÇIKLAMA

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

arikan_esnafCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Orhan Sümer, belediye meclis üye listeleriyle ilgili kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.
gundemadana.com’a özel açıklama yapan Orhan Sümer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumun tüm kesimlerini partide buluşturma çabasına dikkat çekerek, “CHP, yerelde ve genelde toplumun her kesimini kucaklayarak iktidar olma yoluna girmiştir. CHP örgütleri de bu doğrultuda hareket etmektedir. Seçim sürecine girildiğinden bu yana mahalle mahalle, sokak sokak, ilçe ilçe gezilerimizi sürdürüyoruz. Şu anda da Tufanbeyli’de seçim çalışması yapmaktayız” dedi.
ÇUKUROVA VE SEYHAN GENEL MERKEZİN TASARRUFU
CHP Seyhan ve Çukurova Belediye meclis üyesi adaylarına ilişkin eleştirileri yanıtlayan Orhan Sümer, “Çukurova ve Seyhan belediye meclis üye listeleri genel merkezin tasarrufu doğrultusunda özel kurye aracılığıyla ulaştırıldı. Yüreğir’de ise sıralamaya giren adayların hemen hepsi yılların partilisi. 3. Sıra adayı İhsan Topçu Yüreğir’de iki dönem belediye başkanlığı yapmış ve geniş çevresi olan bir belediye başkanının kardeşi. Hasan Hüseyin Hoşceylan, 1999 yılında belediye başkan adayı olarak 20 bin oy almış sevilen-sayılan bir isimdir. Ayrıca CHP, tüm kesimleri partide buluşturmaya dönük bir politika izliyor. Partimizi büyütmek ve iktidara yürümek istiyoruz” dedi.
Merkez ilçe dışındaki diğer ilçelerde belediye meclis üyesi adaylarının tamamının ilçe örgütleri ve adayların tasarrufu doğrultusunda belirlendiğini dile getiren Orhan Sümer, kardeşi Ertan Sümer’in Yüreğir’de birinci sıra adayı olmasıyla ilgili eleştirilere de yanıt verdi.
Orhan Sümer, “Ertan Sümer, gününün 24 saatini Yüreğir’de geçiren yılların CHP’lisi ve Yüreğir’de istihdam sağlayan bir işadamıdır. İki dönemdir meclis üyeliği yapan Ertan Sümer’in yeniden aday olmasının bana karşı koz olarak kullanılması son derece yanlıştır. Ertan Sümer’in kardeşim olması siyaset yapmasına engel değildir. Ayrıca Ertan Sümer başta Adana Demirspor olmak üzere birçok sivil toplum örgütünde gönüllülük esasıyla yöneticilik yapan bir isimdir” diye konuştu.
Orhan Sümer, Aytaç Durak’la ilgili iddialara ise yanıt verme gereği duymadığını, CHP’nin belediye başkan adaylarının hepsinin CHP’li olduğunu ve adaylara tüm örgütlerin, Adanalılar’ın sahip çıkacağına inandığını dile getirdi. Sümer, “Biz adaylarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz ve yerel seçimlerde başarıya odaklandık” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAP