Gündem Adana

ORHAN SÜMER BOŞ DURMUYOR

ORHAN SÜMER BOŞ DURMUYOR
16 Ağustos 2018 - 7:55

orhansumer (1)Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Sarıçam ve Yüreğir’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Sümer, ekonomik sorunların her geçen gün arttığına dikkat çekti ve “ABD’nin tehditleri kabul edilemez; müttefiklikle, hukukla bağdaşmaz. Ancak, suçlu sadece Trump ve ABD diyerek işin içinden sıyrılmak da doğru olmaz” dedi. Sümer, CHP olarak her türlü çözüm önerisini ve katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

 ADANA/

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Sarıçam ve Yüreğir’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunları dinledi. Ekonomik sıkıntıların her kesimi derinden etkilediğini vurgulayan Sümer, ABD’nin tavrının da kabul edilemez olduğunu belirterek “ABD’nin tehditleri kabul edilemez; müttefiklikle, hukukla bağdaşmaz. Ancak, suçlu sadece Trump ve ABD diyerek işin içinden sıyrılmak doğru olmaz. Zira, yaşadıklarımızın asıl sebebini, üretim ve istihdam odaklı olmayan ve iktidarın 16 yıldır uygulamakta ısrar ettiği ekonomik sistem oluşturmaktadır” dedi.

Sümer, TBMM’nin tatilde olmasına rağmen, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Gittiği her yerde vatandaşların ilgisi ve sevgisiyle karşılaşan Sümer, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerini ziyaret etti. Yüreğir PTT Evleri ve Yavuzlar Mahallesi’nde muhtarları ziyaret eden ve Yavuzlar Parkı’ndaki mahalle sakinleri ile esnafla buluşan Sümer, Sarıçam’da ise Evci Uşağı ve Karlık mahallelerinde vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi ve partisinin çözüm önerilerini paylaştı.

orhansumer (2)“HER ZAMAN HALKIN İÇİNDE OLACAĞIM”

CHP olarak ülkenin ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini paylaştıklarını anımsatan Sümer, “TBMM’de bir ağabeyiniz, bir kardeşiniz var. Bunu böyle bilin.  Her zaman olduğu gibi, kimseyi ötekileştirmeden ve ayrım yapmadan, yanlış varsa yanlışın üstüne giderek, çözümler üretmek için var gücümüzle hep birlikte çalışacağız” dedi.

ÖNLEMLER HAYATA GEÇİRİLMELİ

Sarıçam’da geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan vatandaşların özellikle yem, tarım ilaçları ve mazot fiyatlarının sürekli artmasından yakınması üzerine Sümer, üreticilerin haklı olduğunu dile getirdi. “Geçimini topraktan, tarımdan, hayvancılıktan kazanmaya çalışan üreticilerimizin ne çileler çektiğini biliyoruz” diyen Sümer, 2018 yılı tarımsal desteklerinin mutlaka artan maliyetlere göre revize edilmesi gerektiğini vurguladı ve sorunlarla ilgili olarak önlemler alınması gerektiğini söyledi.

Sümer, esnafın yaşadığı ekonomik sıkıntıları aşmak için zaman yitirmeden sonuç alıcı eylemlerin ortaya konulması gerektiğini vurguladı. Tek adam mantığıyla ekonomideki sorun ve sıkıntıların üstesinden gelinmesinin zor olduğunu belirten Sümer, ortak aklın harekete geçirilmesinin önemine işaret etti. Sümer, “Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda ülkemizin ve milletimizin her zaman yanındayız. İktidarın bu konuda gerekli tepkiyi vermesini ve ekonomiyi yaşadığı zorluklardan çıkaracak önlemleri bir an önce ortaya koymasını bekliyoruz” dedi.

YETKİYİ KULLANAN SORUMLULUĞU ÜSTLENİR

ABD yönetiminin ve Trump’un tavrının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Sümer, “ABD’nin tehditleri kabul edilemez; müttefiklikle, hukukla bağdaşmaz. Ancak, suçlu sadece Trump ve ABD diyerek işin içinden sıyrılmak da doğru olmaz. Zira, yaşadıklarımızın asıl sebebini, üretim ve istihdam odaklı olmayan ve iktidarın 16 yıldır uygulamakta ısrar ettiği ekonomik sistem oluşturmaktadır. Bakın biz burada ekonomik sorunlarımızı, vatandaşlarımızın geçim sıkıntılarını konuşuyoruz. Pazara gidin, sokakta herhangi bir köşede konuşulanlara dikkat edin her yerde aynı sorunlar konuşuluyor. Çünkü, vatandaşımız son derece endişeli ve mutsuz. Maaşlar giderek eriyor, ülkemiz giderek yoksullaşıyor. Bereketli topraklar üzerine kurulmuş olan Adana, işsizlik rakamlarıyla başı çekiyor. Dolayısıyla, yetkiyi kullanan sorumluluğu da üstlenecektir.Olması gereken budur” diye konuştu.