Ankara Escortları

DOLAR32,2035% 0.06
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9918% 0.13
FRANG35,4314% 0.23
ALTIN2.503,31% -0,28
BITCOIN71.263,646.316

‘ONURUNUZLA ÇALIŞIN’

Yayınlanma Tarihi :
‘ONURUNUZLA ÇALIŞIN’

baro2Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrenci Kulübü, Adana Barosu Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık’ı ziyaret ederek, Avukatlık Sınavı, Avukatlık Yasası, Avukatlık mesleğinin geleceği konusunda görüş ve önerilerini aldılar.  Av. Çıtırık, “Bugün Türkiye’de bu konularda kararlar alınması gerekir” dedi.

Öğrencilerin mesleki konularda yönelttiği sorulara da cevap veren Av. Çıtırık, gelecekte hukukun ve adaletin işlemesine hizmet edecek olan meslektaş adaylarına çok kitap okumalarını ve iyi bir yabancı dili konuşabilmelerinin önemini anımsattı. Av. Çıtırık, “Bu meslekte çok paralar kazanmayı değil; öncelikle onurunuzla çalışmayı düşünün. Meslek kurallarından asla ayrılmayın. Gelecek kuşaklara isminizi güzel bir şekilde taşıyın. Akıl ve vicdanınızın önüne hiçbir şeyi geçirmeyin. Bu meslekte kimse aç kalmaz. Avukatlık mesleğinin geçim derdi olmayacak şekilde yapılmasının zeminini oluşturmaya çalışmaktayız”dedi.

BaroAvukatların mesleği ifa ederken yaşadığı sorunları yaşanan örneklerle aktaran Av. Çıtırık, ” Haciz mahallinde saldırıya uğrayan meslektaşlarımız oluyor, avukatı dosya ile özdeşleştirenler çıkıyor. Avukatlık kimlik kartını resmi belge olduğunu hala bilmeyenler var. Bu zorluklara rağmen bedel ödenerek elde edilen haklarımızdan geri adım atmamalıyız.”şeklinde konuştu.

Öğrencilere her türlü etkinliğimize de davetli olduklarını da belirten Av. Çıtırık, “Kendinize güvenin. Özgüveniniz yoksa bu mesleği yapamazsınız. Hukuk fakülteleri sadece avukat, savcı, hakim yetiştirmez. Aslolan iyi bir hukukçu olmaktır” diye konuştu.

Baro Başkanı Av. Çıtırık’a mesleki deneyimlerini kendilerine aktarmasından dolayı memnun olduklarını ifade eden öğrenciler, üniversite’ye davet ettiler. Çukurova üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci Kulübü Başkanı Fatih Oğultegin, baro başkanına kendilerini misafir etmesinden dolayı teşekkürlerini edip, çiçek sundular. 

YORUM YAP