DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.224,300.545

ÖNCELİĞİNİZ ADANA OLSUN…- ÖMER ÜNEY YAZDI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ÖNCELİĞİNİZ ADANA OLSUN…- ÖMER ÜNEY YAZDI

SATIR ARASI
M.ÖMER ÜNEY
omeruney01@gmail.com

Türkiye, yeni bir döneme girdi. Partilerin adayları netleşti. Bugünden itibaren tüm Türkiye sokaklarında hummalı bir çalışmaya tanıklık edeceğiz. Listelere giremeyenler üzüntülü, listelerde yer alanlar sevinçli. Seçilebilecek sınırda olanların daha çok çalışması gerekiyor. Listede yer alıp seçilemeyeceğini bilenler de kendisini göstermeye çalışacak.
İktidar partisi milletvekili adayları ve iktidara yakın görünen Millet İttifakı’nın seçilecek yerlerdeki adaylarına çok daha büyük görev düşüyor. Düşünsenize yıllardır muhalefet milletvekilliği yapıp iktidara göz kırpmanın heyecanını…
Aslında muhalefette yer alıp eleştirilerde bulunmak, önergeleri ardı arkasına sıralamak lüksten sayılıyor. Çünkü milletvekilisiniz ama ülkede olup bitenlerden, olumsuzluklardan çok da sorumlu tutulmuyorsunuz. Çok da etkilenmiyorsunuz. Üzülüyorsunuz, dövünüyorsunuz ama sunduğunuz önergeler, teklifler reddedilince yapabileceğiniz bir şey de kalmıyor.
İşin bu yönü böyle elbette…
İktidarda olmaksa bambaşka…
Devletin tüm imkanlarını kullanarak hareket etmek, milletin derdini anında çözebilecek konumda olmak her milletvekiline nasip olmaz. Hele Türkiye’de en çok iktidarda kalan bir partinin ardından ipleri ele alacak olmak paha biçilmez gerçekten…
Milletvekilleri açısından durum bu… Ancak önemli olan halkın refahı, mutluluğu, huzuru…
İşte buna kafa yoracak, bunun derdiyle dertlenecek samimi milletvekillerine ihtiyacımız olacak.
İktidarda olanlar öncelikli olmak üzere Adana’dan seçilecek tüm milletvekilleri milleti odağına alırsa sırtı yere gelmez. Milletimiz kendisi için çalışanı görür, bilir, ayırır… Çözemeyeceği işlerde bile derdini anlattığı milletvekilinin samimiyetle uğraştığını gören insanlar, o milletvekilinin hep arkasında durur.
Adana’da bu seçimlerde dengelerin büyük oranda değişebileceğini öngörmek zor değil. İktidar partisinin en az bir milletvekili kaybedebileceği göz önüne alınan Adana’da CHP’nin, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu rüzgarıyla 6 belki de 7 milletvekilini zorlayabileceğini varsaymak gerekiyor.
Yazılacak, çizilecek çok şey olacak…
Şimdilik her adaya başarılar diliyorum.
Öncelikleri insan olsun, öncelikleri Adana olsun…
Yolları açık olsun…

YORUM YAP