Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

“ÖĞRETMENLER ETKİSİZLEŞTİRİLDİ”

Yayınlanma Tarihi :
“ÖĞRETMENLER ETKİSİZLEŞTİRİLDİ”

egitim_is_dayanisma_yemegiEğitim İş Sendikası Adana Şubesi’nin Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği dayanışma ve kaynaşma gecesine ilgi yoğun oldu. Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, AKP iktidarının küresel sömürü düzeninin işbirlikçisi olduğunu öne sürerek, “AKP iktidarı, ulusal egemenliğimizi, bağımsızlığımızı, emeğimizi, örgütlülüğümüzü tehdit eder duruma gelmiştir. Öğretmenlerimiz itibarsızlaştırılmış, etkisizleştirilmiştir” dedi

Hayal Balo Salonu’nda gerçekleştirilen dayanışma ve kaynaşma gecesine Eğitim İş üyesi öğretmenler, belediye başkan aday adayları, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Gecenin açılışında konuşan Eğitim İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, AKP iktidarının Atatürk’ü, Cumhuriyeti ve cumhuriyet kazanımlarını unutturmak için çaba gösterdiğini iddia etti.

Kayadan, “İktidar mensupları Atatürk’ü, Cumhuriyeti ve cumhuriyet kazanımlarını unutturmak, değerlerimizin içini boşaltmak amacıyla son salvosunu yaparak sömürü düzeninin ağababalarıyla karanlık dehlizlerde ördüğü yoz düzeni getirmek için ciddi uğraşlar vermektedir.  Bugün iktidar mensupları, devrimcileri, aydınları, halkımızı, eğitim bilim emekçilerini, faşizan baskılarla sindirmeye çalışmaktadır. Daha çevreci duyarlı bir düzen isteyen gezi direnişçilerine yaptığı faşist uygulamalar, aldığı canlar, yaktığı ocaklarda ateşler sıcaklığını koruyor. Onlar ki güneşe akın düzenledikleri için dövüşerek öldüler, güneşe gömüldüler. Belki vaktimiz yok onların matemini tutmaya ancak anılarını yaşatacağız, unutturmayacağız. Karanlığın esiri olmamak için onlardan güç alacağız” diye konuştu.

İktidarın 4+4+4’le eğitim sistemine en büyük darbeyi vurduğunu savunan Kayadan, “İktidar gerici, dayatmacı, rantçı, eğitim sistemini cumhuriyet tarihinde görülmemiş yöntemlerle getirdi. 4-4,5 yaşındaki çocuklarımızı programı, altyapısı hazırlanmamış, çarpık yoz bir sistemin kurbanı yaptı.

Öğretmenlerimiz itibarsızlaştırılmış, etkisizleştirilmiştir. AKP iktidarının atadığı tüm Milli Eğitim Bakanlarının en büyük icraatı eğitim emekçilerinin mesleki itibarına ve özlük haklarına yaptığı gasplar olmuştur. Özellikle öğretmenin,  eğitim emekçilerinin ekonomik hakları gasp edilmiş, can güvenliği ortadan kaldırılmıştır. Bizler her şeye rağmen başta büyük devrimci, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm şehit düşmüş eğitim bilim emekçilerini, saygıyla rahmetle anıyoruz. Emanetlerinin bekçisi olacağız. Bu vesileyle tüm eğitim emekçilerinin öğretmenler gününü kutluyor, yüksünmeden ellerinden öpüyorum. Gününüz kutlu, yarınınız umutlu olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar gönüllerince eğlenip stres attılar.

 

YORUM YAP