DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÖĞRETİM ÜYELERİ ADANA ÇİMENTO’DA

Yayınlanma Tarihi :
ÖĞRETİM ÜYELERİ ADANA ÇİMENTO’DA

acsAdana Çimento, Şirkette yapılan AR-Ge çalışmaları hakkında bilgi vermek ve Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyelerini Şirkette ağırladı.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Kibar başkanlığında, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Azmi Yalçın ve Prof. Dr. Recep Yurtal, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Serin, Maden Mühendisliği Maden Mekanizasyonu Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Suphi Ural, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tümay, Makina Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akıllı, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rızvan Erol,  İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail H. Çağatay, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. E. Sultan Giray, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgehan Güzel, Ceyhan Kimya Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Gözde Tansuğ ve Ceyhan Kimya Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Ersan Eyiler’ den oluşan heyet katıldı.

Heyete Adana Çimento’da kurulan Ar-Ge Biriminin kuruluş amacı ve başlıca çalışma konuları hakkında bilgi veren Adana Çimento Genel Müdürü Kemal Doğansel, Ar-Ge faaliyetleri sürecinde Üniversite – Sanayi İşbirliğinin önemini vurguladı, bu kapsamda karşılıklı yürütülecek çalışmalar ile çok daha etkin ve faydalı sonuçlar elde etmeyi beklediklerini ifade ederek ilerleyen zamanlarda da Üniversite-Sanayii işbirliği kapsamında karşılıklı görüşmelere devam edeceklerini söyledi. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ da  Adana Çimento’nun Üniversite Sanayi işbirliği talebinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu girişiminden dolayı Adana Çimento Genel Müdürü Kemal Doğansel’e teşekkürlerini iletti; bu doğrultuda Üniversitenin ilgili tüm bölümleri tarafından akademik destek sağlanması ve yeni kurulan merkezi laboratuvardan yararlanılması konusunda gönüllü olduklarını ifade etti.

Yapılan görüşmelerin ardından Şirket Genel Müdürü Kemal Doğansel; Genel Müdür Yardımcısı, Birim Müdürleri ve ARGE personelinin katılımı ile hep birlikte Şirket Misafirhanesinde yenilen öğle yemeğinin ardından, Heyet GES (Güneş Enerjisi Santrali) ve saha ziyareti yaparak Adana Çimento’dan ayrıldı.

YORUM YAP