Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÖĞRENCİLERE DİŞ FIRÇALAMA YÖNTEMLERİ ANLATILDI

Yayınlanma Tarihi :
ÖĞRENCİLERE DİŞ FIRÇALAMA YÖNTEMLERİ ANLATILDI

dis2Adana Diş Hekimleri Odası ile Karataş Belediyesinin ortak yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında Adana Karataş ilçesine bağlı 7 okul’da yaklaşık 3 bin öğrenciye diş fırçalama yöntemleri anlatılarak her öğrenciye diş fırçası ve macunu verildi.

DT. FATİH GÜLER, “KARATAŞ AĞIZ DİŞ KONUSUNDA GEREKEN HİZMETİ ALAMADI”

Türk Diş Hekimleri Birliği ile bu projeyi yürüttüklerini belirten Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Adana Diş Hekimleri Odası olarak ülkemize ve insanlarımıza karşı sosyal sorumluluk hissediyoruz. Biz çalışmayı ülke insanının sağlığı açısından koruyucu hekimlik olarak temelden başlamak istedik. Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı iyi olursa, gelecek nesillerinde ağız ve diş sağlığının iyi olacağını düşünüyoruz. Bu projemizi Karataş ilçemizden başlatıyoruz. Çünkü Karataş gereken ağız ve diş sağlığı konusunda gereken hizmetini alamadı. Ne özel’de ne devlette ne de kamu’da bu hizmet belli bir düzende yapılamadı. Başlayan girişimler hep sonuçsuz kaldı. Şu an bile Karataş’ta özel’de çalışan diş hekimi yok. Kamu’da da dönüşümlü (geçici) hizmetler verilmeye çalışılıyor. Karataş’taki insanlar ağız diş tedavisi için Adanaya gelmek zorunda kalıyor. Karataş’ta diş hekimi olmadığı için çocukların ağız diş sağlığı tamamen geri kalıyor. Biz diş hekimleri odası olarak elimizden geldiğince diş hekimliği hizmetlerinin yürümediği bölgelerde bu sosyal sorumluluk projelerini yapmak istiyoruz. Bu sebeple Karataş ilçemize öncelik verdik. Çocuklarımıza dişleri sağlıklı kalırsa ne olur? Çürürse ne olur? Ve diş fırçalama yöntemlerini anlatarak, bilinçlenmelerini sağlıyoruz. Sorumluluk duyduğumuz projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu proje’de gönüllü olarak görev alan yönetim kurulu üyelerimiz Dr. Dt. Hasan Boğa’ya, Dr. Dt. Metin Ersoy’a, Dt. Buket Uğuz’a, Dt. Nevin Kilecioğlu’na, meslektaşlarımız Dt. Cenk Altıntop’a, Dt. Ulvi Sevdi’ye, Dt. Yücel Çulha’ya, Dt. Tunç Akçalı’ya, Dt. Faruk Ekim’e, Dt. Can Demirer’e, Dt. Esra Söndüren ve Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

dis1BOĞAÇHAN ÜNAL, “KARATAŞ’A GELENLER GÖZLERİNE İNANAMAYACAK

Ben önce bir baba sonra bir belediye başkanı olarak çocuklarımızı önemsiyorum. Çocuklarımızın hem ağız diş sağlığını korumak hem de genel sağlıklarını korumak boynumuzun borcudur diye konuşana Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, “Karataş ilçemizde bulunan Cumhuriyet İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Mehmet Akif Ortaokulu, Tevfik Ayser Canbolat Anadolu Lisesi, Karataş İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi, Karataş İmam Hatip Ortaokulu ve Karataş Anaokulu öğrencilerinin ağız diş sağlığı konusunda bilmediklerini öğrenmeleri için Karataş Belediyesi ve Adana Diş Hekimleri Odası ile ortak bir çalışma yaptık. Bu çalışma ilçemizde ilk kez yapılıyor. İlkleri sıralayacak olursak; Amatör Olta Balıkçılığı Eğitimi, Kadınlara ücretsiz Plates ve Modern Dans Kursu, Kırk çocuğumuza Sünnet Töreni, Açık Hava Tiyatro Gösterisi bunlardan bir kaçıdır. Karataş’a ilkleri getirmeyi ilke edindik. Bu gün yaklaşık 3 bin öğrencimiz ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendi. Diş fırçalaması nasıl yapılır? onu uzmanından yani diş hekiminden öğrendi. Dişlerinin çürümemesi için beslenme nasıl olur? Onu öğrendiler. Karataş halkı ve yaz aylarını Karataş’ta geçirmeye gelen vatandaşlarımız için çalışmalarımız süratle yol alıyor. Bir yıl içerisinde ilçemizin çehresini değiştirdik. Değiştirmeye devam ediyoruz. Zaten var olan deniz ve eşsiz doğa güzelliklerine isabetli çalışmalarımızı ekleyince bu yaz Karataş’a gelenler gözlerine inanamayacak. Bu anlamda Adana Diş Hekimleri Odası yönetimine ve projede yer alan tüm hekimlerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUM YAP