Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14

ÖĞRENCİLER KİMLE TANIŞTI?

Yayınlanma Tarihi :
ÖĞRENCİLER KİMLE TANIŞTI?

jeoloji_ogrencileriJeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Yöneticileri, Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümünü kazanarak 2013-2014 yılı eğitimine başlayan birinci sınıf öğrencileri ile düzenlenen tanışma toplantısında Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak, “iyi” ya da “kötü” üniversite yoktur.  Kendini geliştirmeye kararlı öğrenci vardır ya da olanla yetinen ve kendini geliştirmek istemeyen öğrenci vardır dedi.

Toplumlara Liderlik Yapacak Mühendis Yetiştiriyoruz

ÇÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri, JMO Adana Şube Yönetimi ve öğrencilerin bir arada olduğu tanışma toplantısında Çağdaş ve uluslararası niteliklerde eğitim verdiklerini belirten ÇÜ. Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak, “Bilgi üreten, araştırma yapan ve yayınlayan, doğal kaynakları araştıran, doğanın anlaşılmasına katkı sağlayan, toplumun ihtiyaçlarına cevap veren bir bölüm olmak ve nitelikli jeoloji mühendisleri yetiştirmek vizyonumuz olmuştur. Misyonumuz; Ulusal/uluslararası düzeyde her alanda görev alabilecek nitelikli jeoloji mühendislerinin yetiştirilmesidir. Bu bağlamda; ekip çalışmasına yatkın, araştıran, bilgiyi paylaşan, atılımcı-yaratıcı özellikleri olan, pratik ve hızlı çözüm üretebilen, kendini sürekli yenileyen, çevreye duyarlı, mesleki ve etik kurallara uyan ve bulunduğu topluma liderlik yapabilen jeoloji mühendisleri yetiştirmektir”

Bir Ülkenin Yaşam Kalitesi Mükemmel Elemanların Başarısına Bağlıdır

Bir ülkenin yaşam kalitesi, o ülkenin yetiştirdiği mükemmel elemanların başarılarına bağlı olduğuna da dikkat çeken Prof. Dr. Parlak,” Uluslararası ilişkileri yöneten diplomatlarından, teknolojik ürünleri üreten mühendislerine, henüz sorulmamış soruların cevaplarını arayan bilim insanlarından, sanatın en ileri noktalarında eser veren sanatçılarına kadar, yetişmiş insan gücünün kalitesi, mükemmelliği, o ülke insanlarının kişisel refahını ve mutluluk düzeyini doğrudan etkiler. Oysa “iyi” ya da “kötü” üniversite yoktur. Kendini geliştirmeye kararlı öğrenci vardır. Ya da olanla yetinen ve kendini geliştirmek istemeyen öğrenci vardır. 1981 yılında ilk mezunumuzu vermemizin ardından bölümümüz bugüne kadar 1165 NÖ öğrencisi ve 593 İÖ öğrencisi Jeoloji Mühendisi olarak mezun olmuştur” diye konuştu.

Kendinizi İyi Yetiştirmelisiniz

Türkiye genelinde Oda-Üniversite ilişkisinde en iyi olduklarını söyleyerek konuşmasına başlayan JMO Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da siz bölüm öğrencileri ile tanışmamıza olanak sağlayan tüm öğretim görevlilerine yönetimim adına çok teşekkür ediyorum. Jeoloji Mühendisleri Odası TMMOB’ye bağlı 23 odadan biridir. 1974 yılında kurulmuş bir meslek örgütüdür. Ben de buradan 1984 mezun oldum. Böyle bir bölümden mezun olduğum için çok mutluyum. Odalar kendi meslektaşlarının hak ve hukuklarını savunan özlük haklarından tutunda istihdamına kadar işlevlik gösterir. Çabalarımızla birçok kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan meslektaşlarımızın sayısını arttırdık. Mezun olduktan sonra iş hayatınızda başarılı olmanızda oda ile ilişkileriniz önemli yer tutar. Sizler yabancı dil, bilgisayar programları gibi donanımlarla kendinizi geliştirirseniz zaten iş sizi buluyor. Bu gün yapmış olduğumuz bu tanışma toplantısı ile sizleri gelecekte bekleyen yaşam mücadelesinde bizlerin tecrübelerinden yararlanmanızı bekliyoruz. Ayrıca sizlere öğrenim süresince gerekli olan yayınları temin ederek indirimli almanızı ve kurum stajlarında isteyen her öğrenci arkadaşımıza staj imkânı sağlıyoruz. Sizlerin daha iyi eğitim almanıza katkı amaçlı bilimsel etkinlikler, teknik geziler düzenliyoruz. Jeogenç dediğimiz öğrenci üyeliğimiz var. Sizlerden seçilerek oda ilişkilerini yürütüyor. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. Tanışma toplantısı verilen ikram ile son buldu.

YORUM YAP