Gündem Adana

ODTÜ’NÜN İLK DURAĞI ADANA OLDU

ODTÜ’NÜN İLK DURAĞI ADANA OLDU
23 Şubat 2014 - 10:05

odtu_tanitimDünyada 85’in üzerinde ülkeye yayılmış 115 bin mezununun başarılarıyla uluslararası arenanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Adanalı üniversite adayı öğrencileri ve ailelerini ODTÜ hakkında bilgilendirmek için Adana’ya geldi. İngiltere merkezli Quacquarelli Symonds (QS) kuruluşunun bilim alanlarına göre yaptığı dünya üniversiteleri sıralamasında 12 farklı bilim alanının hepsinde ön sıralarda yer alan, İngiliz Times Education tarafından 150’den fazla ülkede 17 bin akademisyene yapılan ankette geçtiğimiz yıl dünya üniversiteleri arasında 51-60 bandında yer alan ODTÜ’nün Çukurova Kültür Merkezi’nde düzenlediği ODTÜ Günleri’ne çok sayıda Adanalı üniversite adayları ve aileleri katıldı.

ODTÜ’yü Seçen Adanalı Öğrenci Sayısı Her Yıl Artıyor

ODTÜ Günleri’nin ilk durağının açılışını yapan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tanju Mehmetoğlu, ODTÜ olarak Adanalı üniversite adayları ve ailelerini ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, ODTÜ Günleri’nin düzenlenmesinde gösterdiği destek için Çukurova Belediyesi’ne teşekkür etti. Adana ODTÜ Mezunları Derneği Başkanı Sacid Aker de Adana’da ODTÜ’yü seçen liselilerin sayısının her yıl arttığını belirterek yeni ODTÜ’lüler yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Ziyaretçi gençlere ve ailelerine, ODTÜ Ankara ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampuslarında uygulanmakta olan lisans programları, kampus özellikleri, yurt ve burs olanakları, öğrenci kulüpleri ve etkinliklerle ilgili bilgiler aktarıldı. Güzel Sanatlar, Eşli Danslar, ODTÜ’lü Jonglörler Toplulukları tarafından sunulan eğlenceli aktivitelerin de gerçekleştirildiği ODTÜ Günü’nde RadyODTÜ de gün boyu müzik yayını yaptı.

ODTÜ Günleri, Adana’nın ardından İzmir, Antalya ve İstanbul’da gerçekleştirilecek.