Gündem Adana

OCAKBAŞINDA KİMLER VAR?

OCAKBAŞINDA KİMLER VAR?
26 Şubat 2014 - 14:38

ocakbasiCHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, Adana’nın en önemli markası olan “Adana kebabının” yan projeler ile desteklendiğinde şehrimiz için önemli bir çekim unsuru olacağını belirtti. Bayram; “Yüreğir’de gerçekleştireceğimiz projelerimiz arasında;  otantik  görünümlü Adana Evleri, kafeler, park ve meydanların bulunacağı alanda bir de 24 saat açık Kebapçılar Çarşısı yer alacak. Adana’ya gelen yerli yabancı turistler doyumsuz Adana kebabının lezzetini Taşköprü , Ulu Cami, Merkez Cami manzarası eşliğinde tadacaklar” dedi.

YAVUZLAR ESNAFINI ZİYARET ETTİLER

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ile birlikte Yavuzlar’da Orhan Kemal Bulvarı üzerindeki esnafı ziyaret etti. Esnafı tek tek dolaşıp hatırlarını soran ve hayırlı işler dileğinde bulunan başkan adayları , uğradıkları bir kebapçıda ocağın da başına geçerek, kebap pişirdi.

Ocak başında Yüreğir’le ilgili projesini hatırlatan CHP Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram; Adana Kebabının şehrimizin dünyaca meşhur en önemli markası olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Geçen yıl Adana’ya 441 bin yerli-yabancı turist gelmiş. Ancak Yüreğir bu turizminden nasibini alamıyor. Sebebi de tesis eksikliğimiz. Adana’nın en meşhur kebapçıları Yüreğir’dedir. Ancak çok dağınık bir yapıda olduklarından çoğu kişi bunların yerini bile bilmiyor. Bizim Yüreğir’de, nehir kıyısına yakın kurmayı düşündüğümüz projemizde; Yüreğir’i çekim merkezi yapacak bir çok tesis yer alıyor. Lüks konutlar, öğrenci evleri, işyeri plazaları, butik otellerin bulunacağı bu bölgede gezinti ve eğlence mekânları, konser alanı, amfi tiyatro gibi sosyal tesislerin yanı sıra eski Adana Evleri’nden esinlenmiş otantik yapılar, kafeler ve sazlı sözlü eğlencenin yapılacağı, 24 saat açık bir Kebapçılar Çarşısı olacak.  Artık Adana’ya gelecek yerli ve yabancı misafirlerimiz doyumsuz Adana Kebabının tadını Seyhan Nehri, Taşköprü, Ulu Cami ve Merkez Cami  manzarası eşliğinde tadacak. Bu proje Yüreğir’e büyük canlılıkla birlikte, aş ve işi de getirecek” dedi.