Gündem Adana

NİHAYET!

NİHAYET!
14 Ekim 2021 - 9:32

100 Yataklı Güney Yüreğir Devlet Hastanesi’nin yapımına başlanıyor…

2012 yılında yıkılan ve o tarihten bu yana yapılacağı belirtilen Yüreğir’deki Devlet Hastanesi’nin ihalesinin Kasım ayında yapılacağını belirten AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, gelişmeyi müjde olarak niteledi.

Hatırlanacağı üzere CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Yüreğir’in çeşitli mahallelerinde yaşayan vatandaşlarla birlikte hastane yerinin molozlarla kaplı olması karşısında sessizliğini bozmuş ve protesto gösterisi yapmıştı. Dr. Şevkin, yıkılan hastanenin yerine 13 yıldan bu yana bir hastanenin yapılmamasına tepki göstermişti.

Bu gelişmelerden sonra AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’nın yanı sıra bölgeye bir asırdan fazla sağlık hizmeti sunarken depremden zarar görmesi sonucu yıkılan Adana Devlet Hastanesi’nin yerine planlanan 100 Yataklı Güney Yüreğir Devlet Hastanesi’nin yapımına başlanacağını söyledi.

ZEMİN ARTI 3 KAT

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Ay, hastanenin yapım ihalesinin 26 Kasım’da gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Ay, merkez Yüreğir İlçesi, Seyhan Mahallesi’nde bulanan 20 bin metrekare alan üzerine yapımı planlanan hastane binasının oturum alanının 9 bin 155 metrekare, toplam kapalı alanının 25 bin 175 metrekare, bodrum, zemin ve artı 3 kat olarak planlandığını söyledi.

28 POLİKLİNİK

Hastanenin 97 yatak kapasiteli olacağını belirten Başkan Ay, “Hastanede 4 adet ameliyathane, 5 adet yeni doğan, 8 adet 1’inci basamak olmak üzere toplam 13 yoğun bakım yatağı, 28 poliklinik, 2 adet röntgen, 2 adet ultrason ve 1 adet bilgisayarlı tomografi ünitesi bulunmaktadır.

Vatandaşlarımızın yoğun talepleri sonucu bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda 1896’dan 2013 yılına kadar Adana’mızın yanı sıra bölgeye sağlık hizmeti sunan ve depremde hasar gördüğü için yıkılan Adana Devlet Hastanesi yerine 100 Yataklı Güney Yüreğir Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesi 26 Kasım’da gerçekleştirilecek. Ve ardından da kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Ay, “Hastanenin yapılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Sayın Ömer Çelik Bakanımıza, Sayın Jülide Sarıeroğlu Bakanımıza ve değerli milletvekillerimize Adanalı hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Şimdiden Adana’mıza hayırlı olsun” dedi.  

marmaris tekne turu