DOLAR23,5039% 1.67
EURO25,4134% 1.31
STERLIN29,6174% 1.26
FRANG26,1709% 1.59
ALTIN1.483,85% 1,55
BITCOIN627.3250.136

“MÜCADELEMİ CHP’DE YILMADAN SÜRDÜRECEĞİM”

Yayınlanma Tarihi :
“MÜCADELEMİ CHP’DE YILMADAN SÜRDÜRECEĞİM”

elif_dogan_turkmenCHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, mart ayında yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin başarısı için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, siyasette kadın var olmadıkça ve kadınlar siyasette etkili yerlere aday olup kazanmadıkça, ülkenin temel sorunlarının çözülemeyeceği inancıyla yola çıktığını belirterek, “Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Düşüncelerimizi ve eleştirilerimizi ortaya koyacağız. Küsmeyeceğiz, gücenmeyeceğiz. Partimiz söz konusu olduğu zaman her türlü desteği ön koşulsuz vermeyi sürdüreceğiz. Biliyoruz ki bu tarihi seçim dönemecinde zaman, hepimiz için demokrasimize ve partimize katkı sunma zamanıdır” dedi.

‘Bu Kenti Birlikte Nasıl Yönetebiliriz’ Sorusuna Yanıt Aradık

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday adayı olarak 20 Şubat 2013 tarihinden bu yana ekibiyle birlikte Çukurova’da ses getiren bir seçim kampanyası yürüten Av. Elif Doğan Türkmen, bu süreçte birlikte çalıştığı ekibiyle Seyhan Oteli’nde kahvaltıda bir araya geldi. Katılımın yoğun olduğu kahvaltıda yaptığı konuşmada aday adaylığını açıkladığı tarihten bu yana Çukurovalı hemşehrileriyle ve partilileriyle birlikte başarılı bir kampanya yürüttüğünü dile getiren Av. Türkmen, bu süreçte Çukurova’yı karış karış gezip her hemşehrisinin derdini, beklentisini dinlediğini ve “Bu kenti birlikte nasıl yönetebiliriz” sorusuna yanıt aradığını vurguladı.

“Çukurova’yı Dönüştürmek İçin Yola Çıktım”

Çukurovalılara, partililerine, CHP Genel Merkezi’nin yöneticilerine ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na neden belediye başkanlığına aday olduğunu anlattığını belirten Av. Türkmen, bir vizyon ortaya koyduğunu kaydetti. Av. Türkmen, “Vizyonum, Çukurova’nın sadece yerel ihtiyaçlarını karşılayan değil, O’nu kentsel, bölgesel kalkınmanın en önemli yapı taşlarından birine sosyal demokrat ilkelerle dönüştürmek… Çukurova’da tüm Çukurovalı kadınlar, erkekler, çocuklar ve gençlere Avrupa standartlarında yerel yönetim, kaliteli kent yaşamı ve güler yüzlü liderlikti.  Bu vizyonu Çukurova’da bir kadın adayın, bir kadın belediye başkan adayının nasıl gerçekleştireceğini de aylardır sürdürdüğüm kampanya da ortaya koydum” dedi.

“Vatandaşlık Görevimi Yerine Getirdim”

Siyasette kadın var olmadıkça, kadınlar siyasette etkili yerlere aday olup kazanmadıkça, bu ülkenin temel sorunlarının çözülemeyeceğine inandığını ifade eden Av. Türkmen, “Çünkü sadece siyaset, demokrasi değil ülke kalkınmasının her alanda tam ve eksiksiz gerçekleşmesinin tek yolu, kadınların da erkekler kadar yaşamın her alanında söz sahibi olmasından geçiyor. Yaşadığımız sorunların temel kaynağı, Türkiye’de yerleşik erkek egemen ideolojinin bize dayattığı yönetsel, hukuksal, sosyal yapılardır. Aşılmasına katkıda bulunmak, bunun için önderlik yapmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Ben bu vatandaşlık görevimin gereğini yerine getirdim” diye konuştu.

“Anlaşılıyor Ki Zamanı Gelmemiş !”

Kadına yönelik şiddetin ve kadını ikinci sınıf yurttaş olarak gören anlayışın asgari düzeye inmesinin yolunun, girişimci, her alanda lider kadınların sayısının her yerde, özellikle siyasette de büyük bir hızla artmasından geçtiğini aktaran Av. Türkmen, aday adaylığı sürecinde kadın seçmenlere “Geleceğimize sahip çıkma zamanı gelmedi mi?” sorusunu yönelttiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Duyarlılıklarımızı, taleplerimizi, çözüm önerilerimizi daha gür bir sesle dile getirme zamanı gelmedi mi?  Şimdi gerçek anlamda temsil edilme ve eşit yurttaş olma zamanı gelmedi mi? Diyalogsuzluğun, kavgacılığın, husumetin egemen olduğu bu ortamda, kadınların hoşgörülü, anlayışlı, empati kuran dilini, hakları gözeten ruhunu, direncini ve vicdanını ortaya koyma zamanı gelmedi mi? Anlaşılıyor ki henüz Adana’da, Çukurova’da bunu ortaya koyma zamanı gelmemiş.”

“Küsmeyeceğiz, Gücenmeyeceğiz”

“Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz” diyen Av. Elif Doğan Türkmen, 2014 seçimlerinde de partisi CHP için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Av. Türkmen, “Düşüncelerimizi ve eleştirilerimizi de ortaya koyacağız. Küsmeyeceğiz, gücenmeyeceğiz. Partimiz söz konusu olduğu zaman her türlü desteği ön koşulsuz vermeyi elbette sürdüreceğiz. Biliyoruz ki bu tarihi seçim dönemecinde zaman, hepimiz için demokrasimize ve partimize katkı sunma zamanıdır” şeklinde konuştu.

“Mücadelemi CHP’de Yılmadan Sürdüreceğim”

Türkiye’de de Adana’da da Çukurova’da da geleceğin kadın-erkek birlikteliğiyle biçimleneceğini herkesin bilmesi gerektiğini ifade eden Av. Türkmen, kadının etkili olmadığı toplumsal ve siyasal yaşamda barışın, kardeşliğin hep eksik kalacağına vurgu yaptı.

Av. Türkmen, “Ben bu yolda ki mücadelemi hiç azaltmadan her platformda ve elbette Cumhuriyet Halk Partisi’nde yılmadan sürdüreceğim. Her zaman söyledim: Geleceğimiz, iş dünyasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, yerel yönetimlerde, yaşamın her alanında eşit temsil, gerçek demokrasi için mücadele eden kadınların ellerinde… Geleceğimiz bizim ellerimizde…” dedi.

YORUM YAP