DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

MİNİK DEDEKTİFLER

Yayınlanma Tarihi :
MİNİK DEDEKTİFLER

trafik2Çocuk ve gençlerin, trafik kurallarını günlük hayatta etkin kullanmaları ve trafik kazalarının önüne geçilmesi noktasında hayata geçirilen; ‘Trafik Dedektifleri Projesi’nin Adana’daki ilk ders zili çaldı. İlköğretim 7. sınıftaki toplam 15 öğrenci, ‘Trafik Dedektifi’ ilan edildi.

ÖNEMLİ BİR PROJE

İlk olarak Ankara’da başlatılan, sonrasında İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya’da devam eden projenin Adana ayağındaki eğitim çalışmasına Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de katıldı. Taşkent İlköğretim Okulu’ndaki eğitimde öğrencilere uygulamalı olarak trafik eğitimi verildi. Burada konuşan Vali Coş, “Geleceğin ve günümüzün en önemli sorunu olan trafik sorununun azaltılması hususunda proje önemli bir misyon üstlenecek” dedi.

KURALLARA UYUN

Trafik kazalarında yaşanan can ve mal kaybının azaltılması hususunda çocukların bilinçlendirilmesinin önemli olduğunu belirten Coş, “Çocuklar bizim her şeyimiz. Her yıl binlerce çocuk, bir yakınını trafik kazasında kaybediyor. Bunların azaltılması mümkün. Trafikte dikkat edilmesi gereken kurallara uyulması kafi. Toplum olarak kuralları biliyoruz ama uygulama noktasında sorunlar yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

6 BİN KİŞİ ÖLDÜ

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ise, sadece 2013 yılında Adana’da meydana gelen trafik kazalarının yüzde 47’sinin ölümle sonuçlandığını, yaklaşık 6 bin kişinin de bu kazalarında hayatını kaybettiğini söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar, İçişleri ve Milli Eğitim bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Uluslararası Polis Birliği’nce ortaklaşa yürütülen projeyi OPET de destekliyor.

YORUM YAP