Ankara Escortları

DOLAR32,1884% 0.01
EURO35,0647% 0.56
STERLIN41,1525% 0.46
FRANG35,2703% 0.37
ALTIN2.451,53% -0,41
BITCOIN69.286,44-0.775

MHP BAŞKAN ADAYLARI EMEKLİLERLE BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi :
MHP BAŞKAN ADAYLARI EMEKLİLERLE BULUŞTU

emeklilere_mujde_mhpTürkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret eden MHP’nin Belediye Başkan adayları çeşitli vaatlerde bulundu.

40 bin üyesi ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi, “30 Mart Yerel Seçim” öncesinde siyasilerin akınına uğramaya devam ediyor. Son olarak derneğe çıkartma yapan Milliyetçi Hareket Partisi’nin(MHP) Belediye Başkan Adayları, Dernek Başkanı Seyfi İyiyürek, yönetim kurulu üyelerine ve solonu hınca hınç dolduran emeklilere projelerini anlattı, çeşitli vaatlerde bulundu. Ev sözü üzerine de emekliler rahat bir nefes aldı.

Dernek Başkanı Seyfi İyiyürek, öncelikli olarak emeklilerin çektikleri sıkıntıları anlattı ve ziyaretlerine gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’ye, Seyhan İlçe Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan’a, Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş’a ve Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram’a 14 maddeden oluşan taleplerini iletti.

İyiyürek taleplerini şöyle sıraladı:

“65 yaş ve üzeri emeklilere tanınan Belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanma imkanının 60 yaşa indirilmesi. Kentsel dönüşümde evi olmayan emeklilere öncelik verilmesi. Emeklilere ek gelir sağlayacak projeler sağlanması. Kooperatifçilik teşvik edilmeli ve emeklilerin ucuzluktan yararlanabilmesinin sağlanması. Yaşlı emeklilere toplumun duyarlılığı ile ilgili günler tertiplenmesi. Yaşlılara ve emeklilere sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetler organize edilmesi. Emeklilerin öğrenim gören çocuklarına burs verilmesi. Yaşlılar meclisi ve yaşlılar anlaşma kurulunun oluşturulması. Yaşlı bakım elemanları yetiştirilmeli bunların yerel yönetimlerde istihdamı sağlanması.  Emeklilerin örgütlenebilmeleri için emekli derneklerine sahip çıkılması. Su parasına indirim yapılması. Çeşitli yerlere uyarı yazıları asılarak yerlere izmaritlerin atılmasının önlenmesi, çöplerin zamanında alınmasının sağlanması.  Belediye ekmek büfelerine gelen ekmeklerin zamanında gelmesinin ve çoğaltılmasının sağlanması. ASKİ tarafından gelişi güzel sökülen ve 60 TL alınan su sayaçlarının sökülmesinin önüne geçilmesi.”

“60 Bin Liralık Ev”

Türk-İş Adana Bölge Temsilcisi Edip Gülnar’ın da katıldığı buluşmada ilk sözü alan Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, emekliyi düşünenlerin olmadığını ileri sürerek, “Ben seçildiğim zaman, size söz veriyorum. Öncelikli olarak Çukurova’da ihtiyacı olan evsiz emekliye 60 bin lira değerinde ev vereceğim. Ayrıca emeklinin evlenen çocuklarına da ev vereceğim. Size vereceğimiz yerlerde de sosyal içerikli bina yaptıracağım. Burada etüt, kreş, Kur’an ve yabancı dil eğitimi verilecek. Arıkan bizi 5 yıl geriye götürdü, 5 yıl daha geriye gitmesine izin vermeyeceğim.” dedi.

“Kredi Kartı Vereceğim”

Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram ise öncelikli olarak emeklilerden oylarını verirken adayları iyi değerlendirmesini istedi ve ona göre oyunu kullanması gerektiğini kaydetti. Hesap sorulabilecek bir hizmet anlayışı ile çalışacağını belirten Bayram, şöyle dedi:

“Bize göre Adana’da belediyecilik yapılmadı, sadece rant belediyeciliği yapıldı. Sizlerden elinizi vicdanınıza koymanızı istiyoruz. Bana görev verildiğinde öncelikli olarak emekliler arasında gerçekten ihtiyacı olanlara kredi kartı dağıtacağız. 5 yıl boyunca bu kartlar kullanılacak. Sosyal projelerle insanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

“Gücünüzü Bilin”

MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan da, emeklinin gücünü iyi bilmesi ve bunu en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Türkiye büyüdü diyorlar. Ama sizler ne alıyorsunuz. Ağzınızı tatlandırmak için öncelikli olarak 30 Mart’ta AK Parti’yi tepe taklak edin ve bize görev verin.

Bana görev yetkisi verildiğinde her mahalleye bir konak yaptıracağım. Burada taziye salonu olacak. Üst katlarda çalışma etütleri olacak.  Fitnes ve spor salonları olacak. Sosyal amaçlı bu tesislerden de ücretsiz yararlanılacak.”

“Yükü Alacağız”

Son sözü ise Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü aldı. Öncelikli olarak Ak Parti’yi eleştiren ve baskılara karşın Ceyhan’da 3 dönem en iyi şekilde hizmet vermeye çalıştığını kaydeden Sözlü, şu ifadelere yer verdi:

“Ben enkaz edebiyatı yapmayacağım. Temiz, şeffaf bir anlayışla hizmetimizi yürüteceğiz. Paralel yapılara sığınmadan, kirli kumpas teorilerine girmeden ve Allah rızası için kamu hizmeti yaptık. Bu düşüncelerimizi sizlerin desteğiyle yine sürdürmek istiyoruz. Bugün emekliyi bütçelerinde yok görenlere dur demek için size büyük görev düşüyor. Bizler sizlere layık olabilmek için emek vereceğiz. Seçildiğimizde su fiyatlarını arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Sizlerin üzerinizdeki yükleri alacağız. Sizin başınız fazla eğilmemeli. Sosyal projelerimizi sizler için hayata geçireceğiz.  Eşinizi dostunuzu arayın ve 30 Mart’ta Ak Parti’nin oyunu yüzde 30’un altına indirin. Milletin arasına nifak girdi. Biz 30 Mart’ı cihat ilan ediyoruz ve sizlerden destek bekliyoruz.”

YORUM YAP