Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.064,410.266

LİSTE POLİSTE!

Yayınlanma Tarihi :
LİSTE POLİSTE!

Terör örgütü DEAŞ’in sözde ‘cihat’ çağrısı üzerine Türkiye’nin çeşitli illerinden Suriye’ye gidecek şahısların isim ve iletişim listesi, Adana’da polisin düzenlediği operasyonla ele geçirildi. Söz konusu operasyonda örgütün Adana sorumlusu olduğu öne sürülen İ.Ç. gözaltına alınıp, sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Aynı baskında Suriye’de DEAŞ’e katılmak için Adana’yı geçiş güzergahı olarak kullanan 12 yabancı da yakalandı.

SONER KAN

ADANA – Terör örgütü DEAŞ’in ‘liste’si deşifre oldu. Adana’da polis, sözde ‘cihat’ çağrısı ilan ettiği Suriye’ye geçerek, burada örgüt saflarına katılmak için Türkiye’ye gelip, Adana’yı geçiş güzergahı olarak kullanmak isteyen 12 yabancı yakalandı. Söz konusu şahıslara yer temin ettiği öne sürülen örgütün Adana sorumlusu İ.Ç. de gözaltına alınırken, operasyonda ayrıca Türkiye’nin farklı illerinden Suriye’ye geçecek kişilerin isim listesi de ele geçirildi.

DEAŞ’E KATILACAKLARDI

Adana Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre; terör örgütü DEAŞ’e yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda, örgütün sözde ‘cihat çatışma bölgesi’ olarak adlandırdığı Suriye’ye gitmek için Adana’ya gelen 9 Cezayir ve 3 de Fas vatandaşı olmak üzere 12 yabancının geçici olarak kaldığı adreslere şok baskınlar gerçekleştirildi. 12 yabancı uyruklu şahısla birlikte onlara yer temin eden İ.Ç. de gözaltına alındı.

ÖRGÜTÜN LİSTESİ DEŞİFRE OLDU

Açıklamada söz konusu evleri kiralayarak, gelen militanlara ‘geçici barınma’ yeri ayarlayan İ.Ç.’nin, terör örgütünün ‘Adana sorumlusu’ olduğuna dikkat çekildi. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda da; Türkiye’nin farklı illerinden Suriye’ye geçerek, burada DEAŞ saflarına katılacak olan şahısların isim ve iletişim bilgilerinin bulunduğu çok sayıda dokumanın da ele geçirildiği bildirildi.

BU İLK İŞİ DEĞİLMİŞ

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen İ.Ç., tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer yabancı şahıslar da Adana Göç İdaresi Başkanlığı’na teslim edildi. Bu arada İ.Ç.’nin daha önce de örgüte katılmak için Türkiye’ye gelen 11 yabancıya Mithatpaşa Mahallesi’nde ev kiraladığı ortaya çıktı. Bu evlerde kalan 4 Fransa, 1 İtalya, 2 Endonezya, 1 Suudi Arabistan, 1 Almanya, 1 Tunus ve 1 Mısır vatandaşının yakalandığı hatırlatıldı.

75 YABANCI YAKALANDI

Adana Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ayrıca; 2015 yılı içerisinde terör örgütü DEAŞ adına sözde ‘cihat çatışma bölgesi’ olarak adlandırılan yerlere gitmek üzere Türkiye’ye gelerek, Adana’yı geçiş güzergahı olarak kullanan 31 farklı ülkeden toplam 75 yabancı şahsın gerçekleştirilen operasyonlar sonucu yakalanarak, haklarında idari işlem yapıldığı bilgisine de yer verildi.

YORUM YAP