DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

KUYUMCUDA DEHŞET!

Yayınlanma Tarihi :
KUYUMCUDA DEHŞET!

kuyumcu3Adana’da bir kuyumcuya yönelik silahlı saldırının soygun değil, işyeri sahibi Duran A.’nın, geçmişteki bir husumetinden kaynaklandığı ortaya çıktı. A.’ya işyerinin girişinde elindeki pompalı tüfek ve tabancayla saldıran yüzü maskeli saldırganlar, içeriye girmek isterken aniden kapanan kapının ‘otomatik kilidi’ devreye girdi ve olası bir katliam da önlenmiş. Ateş ettikleri kapıyı açamayan saldırganlar, daha sonra havaya ateş edip olay yerinden kaçtı. A. hafif yaralanırken, olayda bir kedi de telef oldu.

SONER KAN
ADANA – Adana’da bir kuyumcuya yönelik silahlı baskının soygun değil, işyeri sahibi Duran A.’nın daha önce yaşadığı bir husumetin kanlı hesaplaşması olduğu ortaya çıktı. A.’ya işyerinin girişinde ellerindeki pompalı tüfek ve tabancayla ateş eden yüzü maskeli iki saldırgan, kuyumcuya giren hasımlarının arkasından içeri girmek istedi, ancak o esnada kapanıp ‘otomatik kilidi’ devreye giren kapı izin vermedi. Zanlılar, kapıya ateş edip açmak istedi, ancak başarılı olamayınca kaçıp izini kaybettirdi.

ÜZERİNE KURŞUN YAĞDIRDILAR

Olay, merkez ilçe Seyhan’a bağlı Barbaros Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; Ellerindeki pompalı tüfek ve tabancayla Eminağa Caddesi üzeride yer alan bir kuyumcuya gelen maskeli iki kişi, iş yerinin hemen önünde bulunan ve elinde siyah bir çanta olan Duran A.’ya ateş etmeye başladı. Neye uğradığını şaşıran A., can havliyle iş yerinin içine doğru kaçarken, saldırganlar da onu takip etti.

kuyumcu‘OTAMATİK KİLİT’ KURTARDI

O anlarda A.’nın olası bir soyguna karşı aldığı ‘otomatik kilit’ önlemi devreye girdi ve zanlılar kapıyı açamadı. Bunun üzerine saldırganlar içeriye girebilmek için kapıya ardı ardına ateş etti, ancak yine de başarılı olamadı. Bunun üzerine yüzü maskeli şahıslar, ellerindeki silahlarla havaya ateş edip, sonrasında da kendilerini ara sokakta bekleyen bir araca binip, hızla olay yerinden kaçıp izlerini kaybettirdi.

SOYGUN DEĞİL SALDIRI

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Saldırganların silahından çıkan saçmaların hedefi olan ve hafif yaralanan Duran A. özel bir hastaneye kaldırılırken, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Yürütülen soruşturma kapsamında da olayın bir soygun girişimi değil, A.’nın geçmişteki alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan husumetten kaynaklı bir saldırı olduğu ortaya çıktı.

KEDİYİ DE VURUP TELEF ETTİLER

Polis, saldırganların kaçarken kullandığı plakasız aracı da, olay yerine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta Ova Mahallesi’nde terk edilmiş halde buldu. Araçtan içi boş siyah bir çanta da çıkarken, zanlıların olay esnasında açtıkları ateş sonucunda da kurşunların hedefi olan bir kedinin telef olması da dikkat çekti. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, yüzü maskeli şahıslar da her yerde aranıyor.

YORUM YAP