DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KÜÇÜKLERDEN BÜYÜK ŞOV

Yayınlanma Tarihi :
KÜÇÜKLERDEN BÜYÜK ŞOV

kucukler2Adana’da sunduğu kaliteli eğitimde çeyrek asrı geride bırakan Erkan Koleji Anaokulu’nda eğitim gören çocukların ‘Büyüklere Saygı Günü’ gösterileri büyük alkış topladı. Erkanlı minikler sahnede şovlarını sergilerken, veliler, büyükanneler ve büyükbabalar da gösterileri kaydederek, ölümsüzleştirdi.

Erkan Koleji Anaokulu öğrencileri, Yaşlılar Haftası’nın ardından okullarında “Büyüklere Saygı Günü” düzenledi. Etkinlik kapsamında Erkan Koleji Anaokulu’nda okul öncesi eğitim gören öğrencilerin, velileri ile babaanneleri, anneanneleri, dedeleri, büyükbabaları okulda misafir edildi. Okulun Tiyatro Salonu’nda yapılan etkinlik, ulu önder Atatürk ve şehitler için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açış konuşmaları sonrası ise sahne Erkanlı çocuklara kaldı. 3-5 arası yaşlardaki çocuklar, kimi zaman nostalji şarkılar, kimi zaman da güncel şarkılar eşliğinde çeşitli dans gösterileri sundular. Danslarının ardından taşıdıkları dövizlerle Büyüklere Saygı Günü’nü kutlayan Erkanlı küçükler, büyük bir gösteriye imza attılar. Performanslarıyla dikkat çeken çocuklar, sahnede büyük heyecan içerisinde gösterilerini sunarken, veliler de, tabletler ve kameralı cep telefonları ile gösterileri kaydettiler.

Toplu fotoğraf çekimi ile son bulan etkinliklerde konuşan Erkan Koleji Genel Koordinatörü İzzettin Yüzçelik, geleceğin teminatı çocukları başöğretmen Atatürk’ün işaret ettiği çizgide yetiştirmek gerektiğini belirterek, “Dünyanın tepesinde herkesi izleyebilirsiniz. Ama, bu herkesin sizi gördüğü anlamına gelmez. Herkesin sizi görebilmesi için fark yaratmanız lazım. Gelecekte fark yaratan, iyi insanlar, vatanına, milletine yararlı bireyler yetiştirmek için evdeki öğretmenlerimiz olan anne-babalar ile okuldaki öğretmenlerin işbirliği şart. Bu olursa fidanımızı daha iyi büyütürüz. Çocuklarımızı yurdunu seven, milli manevi değerlere saygılı, paylaşan, üreten, merhamet duygusu olan, vatan ve bayrak diyen güzel insanlar olarak yetiştirmek hepimizin görevidir” dedi.

Erkan Koleji Anaokulu Koordinatörü Gülsen Karagöz de, büyükanneler ve büyükbabaların toplumun hafızası olarak, gelenek ve görenekler ile milli ve manevi değerleri kuşaktan kuşağa aktarma gibi önemli bir görevi bulunduğunu belirterek, “Birikimlerinizle bizleri iyiye, doğruya yönelten büyüklerimiz, sınırsız sevgileri ve sabırları ile hayattaki en büyük destekçilerimizdir” diye konuştu.

YORUM YAP