Ankara Escortları

DOLAR32,2035% 0.06
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9918% 0.13
FRANG35,4314% 0.23
ALTIN2.503,31% -0,28
BITCOIN71.263,646.316

“KOLTUK SEVDASI DEĞİL GÖNÜL İŞİ”

Yayınlanma Tarihi :
“KOLTUK SEVDASI DEĞİL GÖNÜL İŞİ”

AV. BATTAL ÖZER - ÇUKURODVA TÜRK TVCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkan Adayı Av. Battal Özer, Çukurova Türk TV’de yayınlanan Güncel programında gazeteci Murat Berhun’un sorularını yanıtladı.

 

“KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM”

Parti örgütü içinden gelen talepler doğrultusunda aday olduğunu belirten Av. Özer, koltuk sevdalısı olmadığını söyledi. Av. Özer, “Partiyi daha ileri taşımak için adayım ve hiçbir beklentim yok. İleriki zamanlar için hiçbir koltuk sevdam da yok. 15 yıl boyunca ağır ceza mahkemesi başkanlığı yaptım ve koltuk sevdalısı olsaydım kendi isteğimle genç sayılabilecek bir yaşta emekli olmaz o koltukta oturmaya devam ederdim” dedi.

 

“HER ZAMAN HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VE YARGININ BAĞIMSIZLIĞI İÇİN MÜCADELE ETTİM”

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı’yken yargı bağımsızlığını ortadan kaldıran uygulamaları hazmedemediğini anlatan Av. Özer, bir yargıç olarak bu duruma karşı mücadele ettiğini söyledi. Av. Özer, “Yargıç olarak artık derdimizi anlatamayacağıma inandıktan sonra sivil olarak derdimizi anlatıp mücadele etme kararı verdim. Bu anlayışla 2012 yılının şubat ayında da kendi isteğimle Adana’da 4. Ağır Ceza Mahkemesi başkanıyken bu görevimden ayrıldım. Bugün de burada başka bir kulvarda, üzerimde yargıç cübbesi olmadan yine hukukun üstünlüğü için, hukuk devleti ilkesini, yargı bağımsızlığını savunarak bir başka kulvarda görev yapmaya çalışıyorum” diye konuştu.

 

“RUHEN HER ZAMAN CHP’NİN İÇERİSİNDEYDİM”

Kamu görevi nedeniyle emekli olduktan sonra CHP’ye üye olabildiğini dile getiren Av. Özer, Cumhuriyet Halk Partili bir aileden geldiğini vurguladı. Av. Özer, “2012’de emekli olduktan sonra fiziken CHP içerisinde yer aldım ama CHP’nin ilkeleri hem benim hem de ailemizin, hepimizin ilkeleridir. Yargıçken de bu ilkeler içerisinde mücadele ettim. Onun için kendimi CHP’de yeni görmüyorum. Fiziken olmasa da ruhen her zaman CHP’nin içerisindeydim. Çünkü ilkelerimiz aynıydı. O ilkeler doğrultusunda mücadele ediyordum. Ailece cumhuriyet sevdalısıyız ve Cumhuriyet bizim her şeyimiz” şeklinde konuştu.

 

“KİMSENİN ADAYI DEĞİLİM”

Kendini örgütün adayı olarak gördüğünü belirten Av. Battal Özer,  kişilerin ya da her hangi bir kimsenin adayı olmadığının altını çizdi. “CHP’yi önce Adana’da iktidar yapmak istiyoruz” diyen Av. Özer, hedeflerinin çok büyük  olduğunu ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte bu hedefler doğrultusunda koşar adım yürümeye hazır olduklarını belirtti.

 

“İL BAŞKANLIĞI FEDAKÂRLIK VE GÖNÜLLÜLÜK İSTEYEN BİR GÖREV”

İl başkanının öncelikle partisini bulunduğu yerde başarılı kılmakla yükümlü olduğunu kaydeden Av. Battal Özer,  il başkanının çalışmalarını bu yönde kanalize etmesi  ve tüm zamanını buna harcaması gerektiğini vurguladı. İl başkanlığının fedakarlık ve gönüllülük isteyen bir görev olduğunu ifade eden Av.Özer,“Bu görevi yaparken her şeyi bir kenara bırakmak lazım. Eğer bu göreve talip olmuşsanız ve bu görevi yapacaksınız herkesi kucaklamanız lazım” ifadelerini kullandı.

 

“ÖRGÜTÜ PARTİLİLERDEN KOPARMAMAK GEREK”

Örgütün partililerden koparılmaması gerektiğinin altını çizen Av. Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Örgütü partinin örgütü haline getirmeniz ve parti üyelerinin aktif olarak katılmalarını sağlamanız lazım. Eğer siz partiyi üyelerinden koparırsanız o zaman zaten orası bir gönüllü hareketi olmaktan çıkmış olur. Biz ancak partililerimizle hedefe yürüyebiliriz. İl başkanı seçilirsem örgütü tek başıma CHP’nin hedeflerine götürmem mümkün değil.  Ben ancak, beraber yol yürüdüğüm partili arkadaşlarımla bunu yapabilirim. Bizim hedefimiz de bu. Öncelikle katılımı sağlamak, bütün partililerimizi kucaklamak, onların da bizi kucaklamasını istiyoruz. Onlarla birlikte kol kola yürümek istiyoruz.”

 

“19 MAYIS RUHUNU CANLANDIRMALIYIZ”

Örgütte sadece azim, kararlılık ve heyecan eksikliği olduğunu belirten Av. Özer, 19 Mayıs ruhunun partide hakim kılınması ve bu ruhun devam ettirilmesinin elzem olduğunu ifade etti. Av. Özer, “Başka çıkar şansımız yok. Çünkü geldiğimiz noktada Cumhuriyetin kalelerine saldırılar gittikçe artıyor. Bunun karşısında duracak yürekli insanlarımızın hepsini CHP’nin içerisine almak zorundayız. Bunu yaptığı zaman CHP’nin başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

 

“KOLTUKTA OTURAN BİR İL BAŞKANI OLMAYACAĞIM”

Partinin neferi olan bir il başkanı olmak istediğini dile getiren CHP Adana İl Başkan Adayı Av. Battal Özer, koltukta oturan bir il başkanı olmak istemediğini söyledi. Av. Özer, “Partililerimle birlikte hayatın her sosyal alanı içerisinde, emekçi insanlarla beraber tarlada, fabrikada, işçilerin yanında, grev alanında, öğrencilerle beraber okulda, sporcularla beraber stadyumda olan, koşan, koşturan bir il başkanı olmak istiyorum. Böyle bir örgüte sahip olmak istiyorum. Örgütteki tüm arkadaşlarımızın da bu ideal içerisinde hareket etmelerini istiyorum. Eğer kısmet olursa il başkanı seçildiğimde partililerim disiplinli, otoriter, tüzüğe ve ilkelere uygun hareket eden; hem de bir CHP’li ne yapması gerekiyorsa onu yapan tarlada, bahçede, fabrikada, okul alanında, stadyumda, çalışan koşan bir il başkanı görecekler” diye konuştu.

 

 

YORUM YAP