DOLAR23,4941% 1.65
EURO25,3814% 1.24
STERLIN29,6171% 1.18
FRANG26,1104% 1.47
ALTIN1.483,92% 1,56
BITCOIN625.916-0.053

KIZILAY ÇAĞRI YAPTI, PAKİSTAN’A YARDIM YAĞDI

Yayınlanma Tarihi :
KIZILAY ÇAĞRI YAPTI, PAKİSTAN’A YARDIM YAĞDI
Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, Adana Valiliği himayesinde, AFAD Koordinasyonunda ve Kızılay öncülüğünde Pakistan’a yardım eli uzatılması amacıyla yapılan çağrıyla 9 tır yardım malzemesinin yola çıkarıldığını bildirdi.
Saygılı, Pakistan’da şiddetli yağışlardan zarar gören ve yüzlerce insanın hayatını kaybettiği afetin hemen ardından harekete geçen Türk Kızılayı’nın, yaptığı çağrıya sessiz kalmayan tüm hayırseverlere teşekkür etti.
Razaman Saygılı,  ulusal acil durum ilan edilen Pakistan’da, sel felaketinin yaşandığı bölgelere gıda kolisi, hijyen kiti gibi insani yardım malzemelerini ulaştıran ilk kurumun Kızılay olduğunu anımsatarak, her zaman olduğu gibi bugün de mağdurun ve mazlumun yanında olan hayırseverlerin bir insanlık örneği daha sergilediklerini bildirdi.
Adana Ticaret Odası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Sanayi Odası başkanları ve yönetimlerinin, STK başkanları ve yöneticilerinin takdire değer bir duyarlılıkla Pakistan’a yardım için seferber olduğunu ifade eden Ramazan Saygılı, 33 milyon kişinin etkilendiği felaketin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunarak, şöyle devam etti:
“Kızılay olarak yaraları sarmak için bir gönül köprüsü oluşturduk. Un ve hiyjen malzemelerinden oluşan 9 tır dolusu yardımı Pakistan’a doğru yola çıkarmanın gururunu yaşadık. Bu köprüden ne kadar çok yardım eli geçerse o kadar çok insana umut olacağız. Dost ve kardeş ülke Pakistan için omuz omuza vermeye devam edeceğiz.”
Saygılı,  Pakistan’ın yaralarının sarılmasına katkı sunmak isteyenleri 168 Kızılay Çağrı Merkezi ve “www.kizilay.org.tr” sitesinden veya “PAKİSTAN” yazıp 2868’e SMS göndererek kampanyaya destek verilebileceğini sözlerine ekledi.

YORUM YAP