DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KIZILAY, 3 KITADA KURBAN KESTİ

Yayınlanma Tarihi :
KIZILAY, 3 KITADA KURBAN KESTİ

Kızılay 1. Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı:  “Milletimizin kurban emanetlerinin kesim ve dağıtımlarını yaptık”

“Hayırsever halkımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz”

Türk Kızılay, gelenekselleşen vekaletle kurban kesim kampanyası kapsamında kurban emanetlerinin kesim ve dağıtımını tamamladı.

Türk Kızılay 1. Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ramazan Saygılı,  Kızılay olarak Türkiye dahil 20 ülkede hedefledikleri  128 bin kurban hissesine ulaştıklatını belirtti.

Kampanyanın Gazze’ye ayrılan bölümünün hayırseverlerin yoğun ilgisi üzerine ek kotayla genişletildiğini anımsatan Saygılı, “Kalbimiz deprem bölgesinde Gazze’de Üç kıtada Gönül coğrafyamızda Milletimizin bize emanetlerini ulaştırmanın manevi huzuru içindeyiz. Dünyanın her tarafından Hamiyetperver milletimize hayır duaları ile teşekkürlerimiz iletmek istiyoruz” dedi.

Bosna-Hersek’teki kurban emanetlerinin kesim ve dağıtımlarını yapan ekibin başında yer alan Saygılı, “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında hayırseverlerin kurban vekâletlerini alan Kızılay’ın  Türkiye’nin yanı sıra Asya, Afrika, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 19 ülkede kesim işlemlerini tamamladığını kaydetti.

Kurban ibadetini Türk Kızılay aracılığıyla yerine getiren vekalet sahiplerine kesimi yapılan kurbanlar ile ilgili anlık olarak bilgi verildiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Saygılı,  kesim aşamalarının ise video ile kayıt altına alındığını,  kesimlere; din görevlileri, veteriner hekimler ve noterlerin de eşlik ettiğini vurguladı.

Bosna Hersek’te kesimlere eşlik ettikten sonra dağıtımda da yer alan Saygılı, yaşlıların ellerini öpüp sohbet ederek, hayır dualarını aldı.

YORUM YAP